Різниця між матрицями cCD і CMOS

Різниця між матрицями CCD і CMOS

Матриця фотоапарата виконує функцію оцифровки параметрів світла на її поверхні. На сьогоднішній день ринок фототехніки розділився на два табори: пристрої, що використовують матрицю CMOS і пристрої, що використовують матрицю CCD. Говорити про пріоритет однієї технології над іншою не представляється можливим, хоча частка CMOS в звітах про продажі трохи вище, однак це пояснюється об'єктивними вимогами користувача, а не властивостями безпосередньо матриць. Найчастіше в процесі вибору вирішальну роль грає вартість.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Матриця CCD - мікросхема, що складається з світлочутливих фотодіодів і створена на кремнієвій основі. В основі роботи лежить принцип дії приладу з зарядовим зв'язком.

Матриця CMOS - мікросхема, створена на основі польових транзисторів з ізольованим затвором з каналами різної провідності.

до змісту ↑

Порівняння

Ключова різниця між матрицями CMOS і CCD складається в абсолютно різних принципах роботи. CCD оцифровує отриману аналогову картинку, CMOS - відразу кожен піксель зображення. Трохи докладніше: електричний заряд в пікселях (світлодіодах) CCD-матриці перетворюється в електричний потенціал, посилюється в аналоговому підсилювачі за межами світлочутливого сенсора і тільки потім оцифровується за допомогою аналогово-цифрового перетворювача.Електричний заряд в пікселях CMOS-матриці накопичується в конденсаторах, з яких знімається електричний потенціал, передається в аналоговий підсилювач і оцифровується за допомогою такого ж перетворювача. Деякі нові CMOS-матриці забезпечені підсилювачами аналогового сигналу, вбудованими безпосередньо в піксель.

Ще один важливий момент: кількість підсилювачів для матриць CCD і CMOS різний. В останніх підсилювачів більше, тому якість зображення при проходженні сигналу дещо знижується. Тому саме CCD застосовується в створенні фототехніки, призначеної для створення зображень високого ступеня деталізації, наприклад, в дослідницьких, медичних, промислових цілях. З CMOS ми стикаємося щодня: більшість камер в мобільній електроніці виконані на основі саме таких матриць.

Якість отриманого зображення залежить ще від однієї обставини - щільності фотодіодів. Чим вони розташовані ближче, тим менше ділянок матриці, де фотони пропадають вхолосту. CCD якраз пропонує макет без зазорів між фотодіодами, тоді як в CMOS вони існують - там розташовані транзистори.

Матриці CCD набагато дорожче CMOS і енерговитратних, тому установка їх там, де досить якості зображення, наближеного до середнього, недоцільна. CCD-матриці мають високу чутливість, відсоток заповнення пікселів у них вище і досягає практично 100%, рівень шумів демонструють низький. Матриці CMOS забезпечують високий рівень швидкодії, однак поступаються CCD за показниками чутливості і шуму. CCD-технологія, на відміну від CMOS, не дозволяє виконувати серійну зйомку або відеозйомка. Тому їх застосування в мобільній електроніці, наприклад, не виправдовується призначенням самих пристроїв.Скажімо так, CCD - матриця для професійної фототехніки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. CCD - матриця на кремнієвій основі, що діє як прилад із зарядним зв'язком, CMOS - матриця на основі польових транзисторів.
  2. Аналог в матриці CCD перетворюється за межами світлочутливого сенсора, в матриці CMOS - безпосередньо в пікселі.
  3. Якість зображення, одержуваного від CCD, вище, ніж від CMOS.
  4. CCD енерговитратність.
  5. CMOS дозволяє знімати відео і робити серійні фото.
  6. CMOS набула поширення в мобільній електроніці.