Різниця між литими і штампованими дисками

Різниця між литими і штампованими дисками

Автомобільні диски бувають різних видів. Відрізняються вони за способом виробництва, параметрам, керованості і динаміці автомобіля, на якому вони встановлені. Широкий асортимент сучасних магазинів може спантеличити навіть досвідченого автомобіліста. Щоб вибрати саме те, що потрібно, необхідно знати, в чому відмінності. Не можна вибирати таку важливу деталь, слідуючи тільки естетичним поривам. Порівняємо литі диски і штамповані, подивимося на їх особливості та відмінності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Литі диски на сьогоднішній день найбільш перспективні. Вони виробляються методом лиття під тиском з алюмінієвих сплавів. Ці диски легкі і покращують динаміку автомобіля, надають йому неповторний унікальний вигляд.

Литий диск

Штамповані диски виготовляються з пластичної стали методом зварювання двох частин - центральної і обода. Вони мають найнижчу вартістю, до того ж швидко втрачають свій зовнішній вигляд. Їх рекомендується використовувати в комплекті із зимовою гумою, коли бюджет обмежений. Такими дисками часто оснащуються автомобілі вітчизняного виробництва.

Штампований диск до змісту ↑

Порівняння

Якщо говорити про масу, то литі диски легше штампованих. Це сприяє кращій керованості автомобілем. Крім того, сплав алюмінію литих дисків не піддається корозії і більш стійкий в агресивному середовищі. Ці вироби не бояться вогкості, спокійно переносять вологу, чого не можна сказати про штампованих, які чутливі до вогкості, вологи і агресивним реагентів. Штамповані диски покриті спеціальною фарбою, що захищає від корозії, вони набагато більше важать.

Але штамповані диски більш пластичні. Коли колесо потрапляє в яму, диск гнеться, приймаючи, таким чином, на себе енергію удару, тому підвіска автомобіля не постраждає. Від сильного удару штампований диск не розколеться, а тільки прогнеться, чого не скажеш про литом. При незначних пошкодженнях повернути диску належний вигляд можна і самостійно за допомогою молотка, при більш серйозних потрібно правка на спеціалізованому обладнанні. Після наїзду у відкритий каналізаційний люк буде потрібно купувати нові литі диски, відновленню вони не підлягають.

Дизайнерські рішення у литих дисків набагато ширше, ніж у штампованих. Машина з литими дисками виглядає дуже ефектно, а штамповані автовласники вважають за краще прикривати пластиковими ковпаками. Однак якщо говорити про ціну, то штамповані дешевше. За штампованими дисками потрібно догляд, особливо в зимовий час. Їх періодично необхідно промивати зсередини, інакше під час руху можна помітити відчутні посмикування керма.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Відрізняються технології і матеріали виробництва.
  2. Штамповані диски краще переносять удари, вони не розколюються, а тільки гнуться.
  3. Відрізняється і переносимість агресивного середовища, литі диски, справляються з цим краще.
  4. В дизайнерському плані штамповані диски поступаються литим.
  5. Литі диски коштують дорожче, ніж штамповані.

Рекомендуємо також почитати про відмінності литих дисків від кованих дисків