Різниця між казеїном і протеїном

Різниця між казеїном і протеїном

Спортсменам на додаток до регулярних тренувань рекомендується вживати казеїн і протеїн. Такі добавки допомагають зміцнювати м'язи і надавати їм ефектний рельєф. Що являють собою згадані речовини, і яке їхня дія в організмі людини? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Походження казеїну і протеїну
  • Особливості дії білків
  • Час прийому
  • Висновок

Походження казеїну і протеїну

Йдеться про білках, що виділяються з молока. Строго кажучи, "протеїн" - це загальне визначення. Але нерідко саме так називають компонент, що видобувається з сироватки. Тим часом отримання казеїну пов'язано з процесом створаживания самого молока.

Той і інший білок є для м'язів своєрідним будівельним матеріалом. Однак нарощування маси дійсно відбувається, тільки коли анаболизм (творчий процес) в організмі здійснюється з більшою швидкістю, ніж катаболізм (розпад певних структур). Грамотне вживання обговорюваних речовин дозволяє регулювати ці протилежні одна одній механізми.

до змісту ↑

Особливості дії білків

Для казеїну характерно повільне засвоєння. Процес триває кілька годин, протягом яких поступово вивільняються і транспортуються до м'язів амінокислоти. Така тривала і стабільна підживлення сильно гальмує катаболізм, що є безперечною перевагою.

Тим часом швидкість перетравлення надійшов в організм сироваткового протеїну виявляється поза конкуренцією.Білок цього виду швидко досягає м'язів і насичує їх. В цьому випадку відбувається більш ефективний приріст тканини, ніж при вживанні казеїну. Однак тривале збереження м'язової маси протеїн забезпечити не може.

до змісту ↑

Час прийому

Для отримання максимальної користі вживати білки слід, виходячи з описаних вище механізмів їх дії. Казеїн потрібно використовувати так, щоб він надавав свій підтримуючий ефект в тривалі проміжки між тренуваннями, а також прийомами їжі. Оптимальний час прийому в їжу цього білка - перед сном і в періоди без їжі. А протеїн доцільно вживати до і після фізичних навантажень, щоб швидко зміцнити, відновити м'язи і збільшити їх обсяг.

до змісту ↑

Висновок

Однозначно виділити з двох видів білка найкращий неможливо, адже вони служать для досягнення різних цілей. Ідеальним варіантом виявляється розумне включення в спортивний раціон і казеїну, і протеїну. Подібні речовини зіграють свою сприятливу роль у формуванні красивого сильного тіла.