Різниця між капучино і кави

Різниця між капучино і кави

Розібратися в безлічі напоїв людині, яка не займається професійно їх приготуванням, іноді буває непросто. Зокрема, нерідко виникає питання, чим відрізняється капучино від кави. Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Капучіно - напій на кавовій основі, особливістю якого є наявність у верхній частині пишного шару молочної пінки.

Капучіно

Кава - напій, для приготування якого використовуються зерна однойменного рослини.

до змісту ↑

Порівняння

Кава - це перемелені і заварені в звичайній воді кавові зерна. Існують різні способи заварювання, в залежності від того, за яким принципом працює кавоварка. Одним з популярних варіантів напою є еспресо. Приготувати смачну каву також можна і без особливого устаткування.

Кава

Відмінність капучино від кави полягає в утриманні в першому молочних компонентів. Еспрессо традиційно виступає в якості основи для капучино. А молоко для отримання напою необхідно збити, після чого повітряна маса акуратно викладається шапочкою поверх кави. Посипавши капучино шоколадною крихтою або корицею, можна надати напою ще більш приємний вигляд, а також смак. Для приготування капучино застосовуються спеціальні пристрої, де молоко спінюється струменем пара.Але не біда, якщо на кухні подібних приладів немає.

Ручний спосіб полягає у виконанні ряду дій. Спочатку заварюється кава. Для цього потрібно кілька разів повторити наступне: підігріти воду з розчиненим у ній порошком до моменту підняття пінки, потім потримати ємність без вогню до опускання пінки. Потім збивається молоко. Робиться це блендером (міксером) при поступовому нагріванні продукту (дна прилад діставати не повинен, щоб не розплавилися його пластмасові частини). На закінчення кави переливається в підігріту чашку - на одну її третину, цівкою по центру додається стільки ж молока, і все накривається шапкою піни.

Багатьох також цікавить, в чому різниця між капучино і кави, повна назва якого звучить як "кава з молоком". Адже, здавалося б, і там і там присутня молочний інгредієнт. Різниця полягає в самій технології приготування. Якщо в одному випадку до кави просто подмешивается ніяк не підготовленою молоко, то в іншому існує потреба у проведенні все описане вище. А в нагороду отримати можливість насолодитися ні з чим не порівнянним смаком капучино, де терпкий еспресо утворює чарівний дует з ніжним, доведеним до ароматної пінки молоком.