Різниця між раком і крабом

Різниця між раком і крабом

Люди часто плутають деякі екземпляри тварин. Наприклад, не кожен відповість, чим відрізняється рак від краба. Про те, що у обох представників багато лап і є клешні, а середовище проживання - водна, напевно, знають усі. Але спробуємо розібратися, в чому полягає принципова різниця між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Рак

Раки - особини, які стосуються членистоногим. Їх тіло сегментоване. Воно розділене на черевце і головогрудь. На голові є довгі вусики. Пара кінцівок спереду перетворена в масивні ногочелюсті, якими, до речі кажучи, рак може неслабо схопити за палець. Решта чотири пари служать органами переміщення. Є панцир.

Рак

Краб

Краби відносяться до того ж типу членистоногих. Вони, як і раки, забезпечені п'ятьма парами кінцівок, передні з яких - потужні клішні; мають захисний панцир. Перевернута особина показує плоске черевце. У краба, як і у рака, проживання тісно пов'язане з водою. Крім того, обидва представники є роздільностатеві.

Краб до змісту ↑

Порівняння

Як бачимо, подібність між тваринами чимале, і це не дивно, адже вони - близькі родичі. Але існують і ознаки, складові відміну раку від краба. Назвемо їх.

Форма тіла

Порівнявши тварин візуально, можна відразу помітити, що рак довгастий.Подібною формою його тіло має в тому числі і завдяки наявному хвоста, покритому твердими пластинами.

Тельці краба буває круглим, трикутним або квадратним, але воно не витягнуто. Хвоста, як у рака, у краба немає, що також є істотною відмінністю.

Спосіб пересування

Якщо поспостерігати, як переміщається рак, можна помітити, що тварина використовує для цього різні способи. Як і інші представники фауни, він вміє повзти вперед, правда, не жваво, а дуже повільно. Але особливо характерно для нього задкувати назад. Мабуть, причиною цього є його знаряддя - клішні, маючи які простіше рухатися у зворотний бік.

Краб в подібних здібностях помітно перевершує раку. Його чимала рухливість пояснюється тим, що він легше і його тіло влаштовано по-іншому. До речі, обраний ним спосіб пересування не менше цікавий - "бочком".

Навколишнє середовище

Рака цілком реально зустріти і в прісній воді (в річці, озері), і в море. Для тваринного важлива чистота, екологічність середовища проживання. Можна спостерігати, як раки забираються в вириті ними нори і виставляють вперед свої страхітливі клешні.

Краб вважається морською істотою. Він здатний поселятися як у самого берега, так і на великий - до 5 км - глибині. Це ще одна відповідь на питання, в чому різниця між раком і крабом.

до змісту ↑

Таблиця

Рак Краб
Тіло витягнуте Округлі форми тіла
Має хвіст Ні хвоста
Часто задкує Пересувається боком
Зустрічається в прісних водоймах і в морі Мешкає в море