Різниця між кабелем і дротом

Різниця між кабелем і дротом

Часом людям, абсолютно далеким від електроніки і електротехніки, доводиться самостійно виробляти роботи, безпосередньо пов'язані з цією темою, тому зовсім не зайвим буде дізнатися, чим відрізняються провід та кабель.

Зміст статті

  • Опис
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Опис

Провід є електротехнічним виробом, що має легку ізоляційну оболонку з однієї або з декількох жив. Провід уразливі для механічного впливу, а тому, якщо в місці прокладки є ризик пошкодження, провід отримує захист у вигляді мідної або сталевої обплетення. Крім захисту від зовнішнього впливу обплетення також вберігає провід і від негативного впливу електромагнітних наведень. Важливу роль відіграє і ізоляційна оболонка, яка зазвичай робиться з вінілу або гуми.

Провід діляться на два основних типи - однопроволочние і багатожильні. Різні види проводів використовуються для різних цілей і в різних умовах. Однопроволочние дроти, або дроти з суцільною дротом можуть обходитися без ізоляції і найчастіше використовуються в тих випадках, коли потрібно підвищити продуктивність на високих частотах. Багатожильні проводи відрізняються більшою гнучкістю і, як наслідок, великим терміном експлуатації і стійкістю до механічних впливів.

Кабель , по суті, являє собою систему з двох і більше жив, ізольованих один від одного. Існує чотири основні різновиди кабелю - багатожильні кабелі, оптоволокно, коаксінальние кабелі та кручені пари. До складу багатожильного кабелю входять кілька обопільно ізольованих провідників, кабелі цього типу використовуються для прокладки як в приміщеннях, так і на вулиці. Функцією кручений пари є передача сигналу - це вид кабелю спочатку розроблявся для створення телефонних мереж понад 120 років тому. Вита пара відрізняється тим, що сигнал, який передається за допомогою такого кабелю, практично завжди повністю вільний від будь-яких перешкод. Коаксіальний кабель також передає звукові сигнали, проте завдяки соосно розташованим провідникам і ізоляції якість передачі у коаксіальногокабелю куди вище, ніж у кручений пари.

до змісту ↑

Порівняння

Максимальним номінальною напругою дроти може бути напруга не вище 1000 В, в той час як кабелі можуть витримувати практично будь-яку напругу.

Кабелі, на відміну від проводів, не випускаються без оболонки і іноді навіть можуть мати особливо міцну захист - бронь. Тому кабелі краще підходять для прокладки під водою або в землі, оскільки вони менш схильні до зовнішнього впливу і відрізняються великим терміном експлуатації.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. По суті, кабель складається з декількох проводів, що знаходяться під одним або більше шарами ізоляції.
  2. Кабель витримує практично будь-яке номінальну напругу. Максимальна номінальна напруга проводу - 1000 В.
  3. В силу конструктивних особливостей кабелі краще підходять для прокладки під землею і під водою.