Різниця між будівлями і спорудами

Різниця між будівлями і спорудами

З найдавніших часів людина прагнула не тільки зайняти своє місце в навколишньому світі, але і захистити його. Логічним результатом такої діяльності стала поява будівель і споруд. Раніше для їх зведення використовувалися примітивні будівельні матеріали, а сьогодні - передові технології, що прискорюють виробничі процеси і захищають екологію. Терміни "будівлю" і "споруда" використовуються як синоніми, проте насправді їх значення має свої особливості. Чим вони відрізняються між собою і чи дійсно важливо розуміти цю різницю?

Будівля - наземна конструкція, що володіє приміщеннями та призначена для постійного або тимчасового перебування людей. Поверховість не обмежена: вони можуть бути як невеликими (котедж, дача), так і гігантськими (хмарочоси, висотки). Будинки можуть використовуватися як для проживання людей, так і для виробничої, сільськогосподарської діяльності, суспільних потреб, як склад або сховища. Його найважливіший атрибут - капітальна, тобто тривала експлуатація.

Споруди - об'єкти, що виникли в результаті цілеспрямованої будівельної діяльності людини. У технічній літературі цей термін використовується в якості антипода поняттю "будівлю". До споруд відносять як пам'ятники, так і утилітарні об'єкти: мости, вежі, тунелі, бункери, притулку і багато іншого.Вони зводяться із застосуванням капітальних технологій і розраховані на тривале використання.

Порівняння

На даний момент в юридичній літературі дані поняття виступають як синоніми. Однак історично будівлями називалися ті будови, які мають надземною частиною і відокремленими приміщеннями. Частина з них пристосована для проживання, частина - для навчання, виробництва, занять спортом. Спорудами називався будь-який об'єкт, зведений людиною, будь то стадіон, бункер, вогнева точка, колона і т. Д. При цьому вони можуть бути повністю позбавлені надземної частини.

Будівля - поняття більш вузьке, яке використовується для позначення певної категорії будівель. Так, для них характерна наявність приміщень, пристосованих або для проживання, або для іншої діяльності. Як споруди, так і будівлі належать до капітальних конструкцій і призначені для тривалого використання. Найважливіша ознака споруд - технічне призначення: очищення автомобілів (автомийка), доставка води (каналізація, акведук), транспортування людей (метрополітен). Вони також можуть мати культово-релігійний характер, виступати в якості пам'яток архітектури.

Згідно СНиП 2. 08. 02-89, який втратив свою дію, дані поняття необхідно розрізняти і навіть протиставляти один одному. Однак згідно з усталеною практикою, споруда є більш широким поняттям. Якщо назвати будівлю спорудою, то це не буде помилкою.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг понять. В юридичному сенсі, споруда - поняття більш широке, ніж будівля, повністю включає його в свій обсяг. У технічному відношенні будівлями називають все, що можна віднести до категорії споруд.
  2. Цільове призначення. Будівлями називають будови, пристосовані для роботи, навчання і проживання людей. Спорудами - ті об'єкти, які виконують технічну функцію.
  3. Конструкція. На відміну від споруди, будівля завжди має відокремленими приміщеннями та архітектурної завершеністю.
  4. Індивідуальні особливості. У будівлі завжди є надземна частина, яка і складає його основу. Спорудження може повністю розташовуватися під землею.