Різниця між бязью і сатином

Різниця між бязью і сатином

Поряд з батистом і ситцем бязь і сатин прийнято вважати натуральними тканинами зі стовідсотковим вмістом бавовни. Вони дійсно складаються з бавовняних волокон, від способу плетіння яких залежить щільність полотна і його якість. Бязь і сатин мають різні якісні характеристики.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Сатин - дуже щільна бавовняна тканина, яку виробляють з ниток з подвійним переплетенням. Такий спосіб скручування нитки робить поверхню готової тканини гладенькою, як атлас. Саме так з французької мови перекладається "satin". Спосіб його виробництва був привезений до Росії в кінці XIX століття, але саму тканину використовували задовго до того, як був випущений перший метр вітчизняного сатину.

Сатин

Бязь - натуральна бавовняна тканина полотняного переплетення, в якому в якості основи використовують товсту міцну нитку, а для качка - більш тонкі нитки з бавовни або синтетичного матеріалу. Такий спосіб плетіння робить поверхню тканини міцної і двосторонньої, а саме полотно - легким і приємним на дотик, не дивлячись на високу щільність і не завжди високий вміст натуральних волокон.

Бязь до змісту ↑

Порівняння

Бязь відрізняється від сатину не тільки способом плетіння ниток, а й специфікою їх подальшої обробки.Сатин фарбують в різні кольори або наносять на тканину набивний малюнок.

Бязь за способом обробки буває гладкофарбована і набивної, вибіленої або суворою. Її колірне різноманітність не настільки багато, як у сатину, але повністю задовольняє потреби виробників, що випускає постільну білизну і легку верхній одяг.

Сувора, чи необроблені бязь використовується для пошиття прокладок фрагментів м'яких меблів, автомобільних крісел і тканинних деталей туристичного спорядження. Вона відрізняється підвищеною міцністю і зносостійкість. З гладкокрашеной бязі традиційно шиють підкладки для костюмів і пальто. Вибілена кольорова тканина відмінно підходить для постільної білизни, дитячої та літнього одягу. Вироби, зшиті з бязі, які не мнуться, легко стираються, причому витримують до 300 прань без істотної зміни первісної якості. Тканина має гарну повітропроникністю і гігроскопічністю.

Сатин - один з кращих матеріалів для постільної білизни. Блиск і гладкість, широкий колірний спектр, м'якість - важливі якості, завдяки яким цієї тканини віддають перевагу навіть перед лляним полотном. Сатинове білизна відноситься до типу натуральних виробів, довго зберігає вид і форму, під ним прохолодно влітку й тепло в холодну пору року.

Якщо бязь може містити до 25% акрилу або інших синтетичних добавок, сатин - стовідсотково натуральна тканина, що високо цінується сучасними споживачами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Спосіб виробництва сатину заснований на технології щільного плетіння нитки, яку отримують з средневолокністого бавовни методом подвійного кручення. Бязь - тканина полотняного переплетення з основою з товстих ниток, які надають їй особливу міцність.
  2. Сатин забарвлюють звичайним або набивним способом. Бязь за типом обробки може бути забарвленою або неокрашенной.
  3. Сатин має лицьову і виворітну боку. Бязь - двостороння тканина, що робить її більш зручною в застосуванні.
  4. За рахунок використання для виробництва сатину ниток подвійного плетіння ця тканина має блиском і шовковистою гладкістю. Бязь не володіє такими властивостями.
  5. Сатин використовують переважно для пошиття постільної білизни. З бязі шиють не тільки постіль, а й одяг, а також тканинні фрагменти м'яких меблів.