Різниця між висівками і пластівцями

Різниця між висівками і пластівцями

Багатство вибору продуктів харчування часто ставить перед споживачем практично нездійсненне завдання: на що ж із запропонованого асортименту звернути увагу? Адже ми не завжди знаємо, в чому ж справжня користь вмісту упаковки, яку нам пропонують придбати виробники. Чим, наприклад, відрізняються настільки популярні нині висівки від пластівців? Спробуємо з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Висівки - щільні оболонки зерен, побічний продукт, що залишився при помелі борошна.

Пластівці - продукт харчування, що отримується з будь-яких зернових шляхом розплющування або розрізання зерен на тонкі пластини.

до змісту ↑

Порівняння

Для того щоб в цьому розібратися, треба зрозуміти, як влаштовано зерно. Зовні воно вкрите жорсткою квіткової оболонкою, яка в народі називається "лушпиння". Глибше знаходиться плодова оболонка - саме вона і прилегла до неї зона йдуть на виробництво висівок, багатих харчовими волокнами. Нерозчинна клітковина, що міститься в плодової оболонці, при вживанні в їжу діє на організм як своєрідна "щітка", очищаючи кишечник від токсинів. А ось більшість пластівців проводиться з ядра зерна, так званого ендосперму, який складається переважно з крохмалю, а також білків і рослинних масел.Завдання ендосперму - забезпечувати поживними речовинами знаходиться поруч зародок.

Вівсяні пластівці

Таким чином, до складу висівок входить головним чином клітковина, а до складу пластівців - легкозасвоюваний крохмаль. Адже в основному пластівці виробляють із зерен з уже віддаленої плодової оболонкою. Пластівці, на відміну від висівок, засвоюються організмом практично повністю. Причому відбувається цей процес досить повільно, так як крохмаль - це складний вуглевод, і для його засвоєння потрібно час. Але і відчуття насичення він залишає дуже надовго. Пластівці - це потужне джерело енергії для організму. При виготовленні пластівців очищене зерно спочатку обдається гострою парою протягом дуже короткого періоду часу, а потім розплющується і просушується. Чим довше пропарювання - тим менше в подальшому потрібно буде обробляти продукт при безпосередньому приготуванні їжі. Варто відзначити, що пластівці з цільного зерна більш корисні, так як вони володіють всіма цінними властивостями висівок і при цьому дуже поживні за рахунок наявності крахмалистого ендосперму зерна.

Висівки - це в деякому роді відходи борошномельного виробництва, які, тим не менш, зараз стали високо цінуватися в усьому світі за рахунок їх виключної користі для здоров'я. Коли висівки потрапляють в наш організм, вони не перетравлюються і, відповідно, не всмоктуються, а розбухають і починають виконувати функції адсорбенту, звільняючи нас від шкідливих "покладів" в кишечнику. Висівки не дуже поживні, але зате в них містяться і клітковина (як розчинна, так і нерозчинна), і мікроелементи, і мінеральні речовини, і вітаміни, і білки.

Висівки не рекомендується вживати при гастриті, виразці, підвищеної чутливості шлунково-кишкового тракту.Каші та інші дієтичні страви з круп, навпаки, корисні при гастриті і інших проблемах зі шлунком, при захворюваннях жовчного міхура, порушеннях обміну речовин. Пластівці благотворно впливають на слизову. Пластівці, так само як і висівки, мають очищує ефектом, але на це потрібна більша кількість часу.

Вівсяні висівки до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Висівки - зовнішня щільна оболонка зерна, пластівці роблять в основному з ядра зерна (ендосперму).
  2. Висівки - кращий постачальник клітковини, пластівці повні крохмалю.
  3. Висівки в повному обсязі засвоюються організмом, але при цьому володіють прекрасними адсорбуючі властивості. Пластівці засвоюються практично на сто відсотків і також мають очищує ефектом, але чекати його доведеться набагато довше.
  4. Висівки не рекомендуються при загостреннях проблем з шлунково-кишковим трактом. Каші з круп, навпаки, хороші при гастритах, виразковій хворобі, порушеннях обміну речовин.