Різниця між боярином і дворянином

Різниця між боярином і дворянином

Бояри і дворяни - представники привілейованих станів, які виникли на Русі в період княжого правління. Вони входили в найближче оточення князя і складали основу його дружини, але володіли різними повноваженнями і мали різне положення в феодальному суспільстві. На думку істориків, стан бояр сформувалося до початку XI століття і зберігало лідерство протягом шести століть. Перші відомості про дворян зафіксовані в Лаврентіївському літописному зводі; більш докладні - в берестяних грамотах XII - XIII століття.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бояри - наближені князя, вищий шар феодалів в древньої Русі. До кінця XII століття боярське звання було жалуваним, пізніше віддавалося у спадок. З бояр складалася старша князівська дружина, яка керувала військом і розпоряджалася землями, які переходили в князівське володіння в результаті військових захоплень.

Дворяни - взяті на службу при дворі князя вихідці з молодшої дружини, які виконували військові, господарські і грошові доручення за право користуватися земельним наділом разом із закріпленими за ним селянами. З XV століття дворянство стало передаватися у спадок, як і земля, дарована дворянину князем за особисті заслуги і військову доблесть.

до змісту ↑

Порівняння