Різниця між бульваром і проспектом

Різниця між бульваром і проспектом

Вулиці, провулки, бульвари, проспекти, алеї, сквери - все це можна зустріти в будь-якому сучасному місті. Вони роблять життя великого населеного пункту більш упорядкованим і комфортною, привносячи в його вигляд абсолютно унікальні нотки. Але якщо вулицю від алеї ми відрізнити без особливих зусиль, то в чому ж криється різниця між такими поняттями, як бульвар і проспект? Спробуємо детально розібратися в цьому питанні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бульвар - призначена для прогулянок смуга зелених насаджень посеред вулиці, вздовж берега моря або річки.

Проспект - пряма, широка і довга вулиця в містах, нерідко обсаджена зеленню.

до змісту ↑

Порівняння

На відміну від проспекту, бульвар призначений переважно для пішохідних прогулянок. Це так звана зелена зона в межах міста, оснащена лавками і газонами. Проїжджа частина в даному випадку в порівнянні з пішохідною зоною має відносно невелику ширину.

проспект ж часто називають центральні вулиці міста з активним автомобільним рухом. Наявність міського транспорту є одним з головних ознак проспекту, по ньому повинні бути прокладені численні маршрути.По суті, він нічим не відрізняється від звичайної вулиці. Найчастіше в маленьких містах проспектом називають центральну вулицю. В інших же так називають нецентральних або зовсім крихітні вулички.

Бульвари покликані захищати будівлі, тротуари від пилу і шуму, тоді як проспекти вважаються центром їх концентрації. Бульвари служать для короткочасного відпочинку, вздовж них найчастіше розміщені скульптури, пам'ятники, фонтани і дитячі майданчики.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бульвар - зелена зона посеред вулиці, вздовж берега моря або річки. Проспект - пряма, широка і часто жвава вулиця в містах.
  2. Бульвар призначений для пішохідних прогулянок, проїжджа частина тут займає невелику ширину щодо пішохідної зони. Через проспект прокладені численні маршрути міського транспорту.
  3. Бульвари покликані захищати будівлі, тротуари від пилу і шуму, проспекти ж, навпаки, вважаються центром їх концентрації.
  4. Уздовж бульварів часто розміщені пам'ятники, скульптури, фонтани і дитячі майданчики.