Різниця між буклетом і брошурою

Різниця між буклетом і брошурою

В числі найбільш затребуваних видів сучасної поліграфії - буклети та брошури. У чому їх специфіка?

Зміст статті

  • Що таке буклет?
  • Що таке брошура?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке буклет?

Під буклетом прийнято розуміти поліграфічний виріб, яке виготовлено з використанням, як правило, тільки 1 аркуша паперу. Він складається певним чином в кілька разів так, щоб на утворюються поверхнях можна було розмістити зручну для прочитання інформацію, картинки.

Буклет

Буклет - виріб, що застосовується найчастіше як рекламний носій, або засіб інформування людей про поточні події. Наприклад, в ньому нерідко фіксується програма якого-небудь заходу (конференції, майстер-класи). Буклет зазвичай має досить компактний розмір - для того, щоб його можна було покласти в кишеню або помістити в папку з документами, де він не займе великого обсягу.

до змісту ↑

Що таке брошура?

Під брошурою прийнято розуміти багатосторінкове поліграфічний виріб. Фактично воно являє собою невелику книгу, іноді - з палітуркою (як правило, м'яким).

Брошура

Власне, термін "брошура" часто використовується як синонім будь-який невеликий книжки. При цьому сторінок в ній може бути досить багато - наприклад, в тій кількості, яка дозволяє розмістити в брошурі повноцінне відомий літературний твір.Компактність розглянутого поліграфічного вироби часто обумовлена ​​дрібним шрифтом, встановленим для присутнього в книжці тексту, або невеликою відстанню між рядками.

Але, як правило, кількість сторінок у брошурі не перевищує декількох десятків. Тому на практиці в ній досить проблематично розмістити велике літературний твір. Хіба що - невелике оповідання чи вірші.

В вигляді брошур зазвичай виготовляються інструкції для різних видів побутової техніки. Даний поліграфічний формат оптимальний з точки зору компактного розміщення інформації про використання девайса. В принципі, ніщо не заважає виробника пристрою задіяти при форматуванні керівництва в брошурі дуже дрібний шрифт - малоймовірно, що користувачі будуть годинами вчитуватися в документ, як в детективний твір. Гранично стислий текст, таким чином, не принесе відчутного дискомфорту користувачеві.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність буклету від брошури - в кількості листів, які використовуються при виготовленні відповідних типів поліграфічної продукції. Буклет, як правило, складається з 1 листа, який складається в кілька разів, що дозволяє розміщувати в ньому різнотипні види інформації (але в основному стосуються загальної теми) на що утворюються відокремлених поверхнях. Брошура ж - багатосторінковий поліграфічний продукт.

Зазначена особливість передбачає застосування буклету переважно з метою донесення до цільової аудиторії інформації, актуальної на певний момент часу - рекламної, що відбиває програму заходу. Брошура - документ, який здатний вміщати в себе інформацію, розраховану на довгострокове використання.Це може бути, як ми зазначили вище, невелике літературний твір. Або, наприклад, інструкція для будь-якого виду техніки.

Визначивши, в чому різниця між буклетом і брошурою, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Буклет Брошура
Являє собою поліграфічний виріб, що складається, як правило, з 1 сторінки, яка складається в кілька разів, що дає можливість розміщувати на що утворюються відокремлених поверхнях різну інформацію Являє собою поліграфічний виріб, що складається з декількох сторінок - але їх загальна кількість зазвичай не перевищує одного-двох десятків
Призначена для розміщення реклами, інформації, важливої ​​в конкретний момент часу Призначена для розміщення інформації, яка передбачає довгострокове застосування, - тексту невеликого літературного твору, відомостей про користування електронним пристроєм