Різниця між кров'ю і лімфою

Різниця між кров'ю і лімфою

Організм людини - це складна структура, яка самостійно регулює в організмі такі процеси, як кровотік, кровотворення, дихання і безліч інших. Серед окремих органів і тканин, що беруть участь в процесі життєдіяльності організму, прийнято виділяти кров і лімфу. Кожна з цих рідин має цілу низку відмінних характеристик і різниться виконуваних функцій.

Внутрішнє середовище представлена ​​ кров'ю, яка утворюється рідкої сполучною тканиною. До складу крові входить плазма, і формені елементи - лейкоцити, еритроцити, тромбоцити. Загальна їхня частка в порівнянні з масою людини становить 6-7%. Циркулюючи по судинах, кров не повідомляється з іншими тканинами тіла через гістогематичні бар'єрів.

Лімфа - це різновид сполучної тканини. Лімфатичні судини служать для відтоку лімфи, іншими словами, це своєрідний дренаж, який сприяє виведенню тканинної або інтерстиціальної рідини. У лімфі знаходяться залишки токсинів, мікробів, вірусів і розпалися клітин. У лімфі, на відміну від крові, ні тромбоцитів з еритроцитами, однак в ній спостерігається велика кількість лімфоцитів.

Різниця між лімфою і кров'ю полягає в їх деякі властивості. Активність пересування крові в судинах обумовлена ​​скороченням м'язів і тим тиском, який забезпечує серце.Лімфа ж тече дуже повільно, спокійно. Така пасивність пояснюється тим, що протока відбувається лише при скороченні м'язів скелета, які оточені лімфатичних судинах. За рахунок величезної кількості клапанів в нашому організмі, що перешкоджають зворотному току лімфи, просування даної рідини можливо тільки в одну сторону. Якщо швидкість протоку крові можна регулювати (при прискореному серцебитті вона буде збільшуватися), то вплинути на швидкість лімфи людина не може.

Наступне відмітна властивість лімфи і крові - їх швидкість. Швидкість руху лімфи дуже маленька - 4 мм / сек. Коливання крові відбуваються в діапазоні від 120-200мм / сек. до 500-600мм / сек. , Проте в артеріолах швидкість руху крові істотно знижується і досягає 5мм / сек. , А в капілярах взагалі протікає зі швидкістю 0, 5 мм / сек. Іншими словами, в той час, як лімфа один раз подолає свій шлях, кров встигає виконати те ж відстань багаторазово.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кров служить для поставки кисню і корисних речовин до органів і тканин, лімфа - це дренаж, який служить для видалення з організму шкідливих речовин.
  2. Швидкість течії крові набагато вище швидкості лімфи.
  3. Швидкість крові людина може змінювати, підвищуючи або знижуючи артеріальний тиск, швидкість течії лімфи змінити неможливо.