Різниця між бітом і байтом

Різниця між бітом і байтом

Що нині вимірюється в бітах і байтах? Середньостатистичний користувач ПК про таких одиницях виміру інформації практично забув. І забув би повністю, якби не плутанина між кілобітах і кілобайтами, в яких вимірюються швидкості подорожі в мережі Інтернет. Тим часом, ще зі школи кожен знає, що приставка кіло множить вихідний показник на тисячу. Намагаючись розібратися, користувач ділить, примножує і остаточно плутається в нетрях арифметики. Візьмемося ж за ключові поняття - біт і байт - і подивимося, під яким соусом їх їдять.

Визначення

Біт - мінімальна одиниця виміру кількості інформації (подібно букві в лінгвістиці). У двійковій системі числення біт дорівнює одному розряду.

Байт - одиниця зберігання і обробки цифрової інформації, що представляє собою сукупність бітів, які система може обробляти одночасно (в лінгвістиці назвали б словом).

Порівняння

В одному байті - 8 біт. Біт може приймати значення 0 або 1, байт - від 0 до 256. Коли мова йде про швидкість передачі даних, значення біт / с і байт / с (Кбіт / с і Кб / с відповідно) істотно відрізняються. У кілобітах вважається швидкість підключення, або кількість отриманої / переданої інформації за одиницю часу. У кілобайтах зазвичай відображається швидкість скачування файлів.Таким чином, при швидкості підключення 128 Кбіт / с швидкість скачування (в ідеальних умовах) буде 16 Кб / с, тобто документ розміром 160 Кб завантажиться за 10 с.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Біт - мінімальна одиниця виміру, байт - одиниця зберігання і обробки цифрової інформації
  2. В одному байті 8 біт
  3. При визначенні швидкості підключення зазвичай оперують бітами, швидкості скачування файлів - байтами.