Різниця між птахами і ссавцями

Різниця між птахами і ссавцями

Птахи і ссавці мають спільне коріння - клас Плазунів, але через низку морфологічних і анатомічних відмінностей ці тварини змогли освоїти різні життєві простори.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Птахи - це біологічний таксон, клас. Відносяться вони до типу Хордових, царства Тварин. В якості типового представника класу можна назвати ворону, курку, горобця, пінгвіна або павича.

Ссавці - це біологічний таксон. Клас Ссавці належать до типу Хордових, царства Тварин. Типовими представниками класу є зайці, леви, корови, дельфіни і моржі.

до змісту ↑

Порівняння

Птахи мають ряд характерних ознак, які дозволили їх об'єднати в один таксон. Це хребетні тварини, як риби і чотириногі тварини. Вони теплокровні, як ссавці, і яйцекладущие, як плазуни. Унікальною особливістю цих тварин вважається пристосування тіла до польоту: воно вкрите пір'ям, верхні кінцівки видозмінені в крила. Окремою "гордістю" птахів є дзьоб, якого немає в жодного іншого виду Хордових.

Ластівка. Клас птиці

Все ссавці мають ряд ознак, які дозволили виділити їх в один клас. Трохи "відстають" за окремими показниками від своїх колег першозвірі - качконіс і єхидни.Але якщо кожен раз не повертатися до єхидно і качконіс, то все ссавці теплокровних. Так само, як і птиці. Більшість ссавців вкрите шерстю або волосяним покривом. Вони займаються живородінням і вигодовують своїх дитинчат молоком за допомогою видозмінених потових залоз.

анатомічна будова птахів адаптовано під їх вміння літати. Навіть ті птахи, які сьогодні не літають, колись володіли цим умінням. Вірніше, не вони, а їхні далекі предки. Анатомічна будова ссавця залежить від того середовища, в якій воно перебуває.

Скелет птахів спрощений, зміцнений і полегшений. Кістки черепа зрослися. Вони не мають видатних черепних швів. В хребті виділяються чотири відділи, три з яких зрослися. Шия у птахів довга і рухома. Пояс передніх кінцівок видозмінився в крила, при цьому пройшли редукція і злиття деяких з них. Тільки у птахів є кіль, зчеплений з ребрами.

Скелет ссавця представлений п'ятьма відділами (крижового немає тільки у китоподібних). Череп у цих тварин великий, його кістки зрослися, утворюючи захист для розвинутого головного мозку.

Лев. Клас ссавці

В травній системі птахів відмічено відсутність зубів, недорозвинена пряма кишка і висока швидкість процесів обміну речовин.

Дихальна система птиці пристосована до посиленого газообміну. Крім легких у них є легеневі мішки, завдяки яким у птахів є "подвійне дихання". У ссавців дихальна система представлена ​​легкими з бронхами. У процесі дихання задіяна діафрагма.

Кровоносна система птиці представлена ​​двома колами кровообігу і чотирикамерним серцем.Пульс птиці в польоті може досягати тисячі (!) Ударів в хвилину. У ссавців теж два кола кровообігу і четирехкамерное серце, але тільки в їх крові присутні без'ядерні високоспеціалізовані клітини - еритроцити.

У птахів добре розвинений зір, але не розвинений нюх. Вони не розрізняють запахи. У деяких птахів відзначений інтелект. У тварин розвинені всі органи чуття і відзначаються інтелектуальні здібності.

На Землі проживає близько 9800 видів птахів. Вони населяють всі материки і частини світу, крім центральної частини Антарктиди. Ссавців на планеті налічується близько 5000 видів. Вони поширені у всіх частинах світу, крім внутрішніх районів Антарктиди, глибоководних жолобів океану і повітряного простору.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Більшість птахів пристосовані літати, на відміну від більшості тварин. Тільки у птахів є крила.
 2. Птахи - яйцекладущие, тварини - живородні, крім першозвірі.
 3. Птахи покриті пір'ям, тварини - шерстю.
 4. Кількість видів птахів переважає над кількістю видів ссавців.
 5. На відміну від птахів, ссавці вигодовують дитинчат молоком, продукуються молочними залозами самок.
 6. У птахів відсутні зуби, у тварин вони є і сильно диференційовані.
 7. У птахів чотири відділи хребта, у ссавців - п'ять.
 8. Дихальна система птахів має легкі і легеневий мішок, що дозволяють здійснювати "подвійне дихання". У ссавців дихання здійснюється легкими з бронхами за допомогою діафрагми.
 9. Частота пульсу птиці перевищує частоту пульсу ссавця, але тільки у ссавців в крові "працюють" без'ядерні еритроцити.
 10. Крім тих систем, які сприяють польоту, птахи мають більш низький рівень організації роботи систем органів, ніж ссавці.