Різниця між буком і дубом

Різниця між буком і дубом

Бук і дуб - твердолистяні породи, що належать до одного біологічного сімейства. Їх деревина дуже щільна, що має велику практичну цінність. Але в деяких властивостях цих порід спостерігаються помітні розбіжності.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
    • Малюнок і забарвлення
    • Властивості
    • Застосування

Загальні відомості

Рослини, про які йде мова, є деревами-довгожителями з сімейства букових. Їх види досить поширені в Північній півкулі. Бук і дуб приносять людині чималу користь. Зокрема, вони є джерелом високоякісної деревини. У обох рослин вона, володіючи однорідною структурою, добре обробляється. Так може виглядати бук:

Деревина бука

А це дуб:

Деревина дуба

до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Малюнок і забарвлення

Деревина обох порід має приємні для очей текстуру і колір. Бук примітний тим, що лінії річних шарів в його тангенціальному розрізі немов посипані добре помітними вкрапленнями. Дуже різноманітна забарвлення цієї породи. Вона може схилятися до персикового, розоватому або жовтуватим відтінком. Ексклюзивом є червоно-бура деревина вікових примірників, яка вважається дуже цінною.

Колірний діапазон дуба теж широкий. Він варіюється від світлого золотистого відтінку до сіро-коричневого і насиченого бурого.В процесі експлуатації така деревина, як правило, темніє, завдяки чому вироби з неї беруть кілька антикварний вид. Втім, міняти з часом колір може і бук.

до змісту ↑

Властивості

Від зовнішніх декоративних особливостей слід перейти до характеристик, які мають практичне значення. Тут варто зауважити, що під час обговорення деревини різних видів за еталон приймається саме міцний і надійний дуб. Цей матеріал ударостойкий і довговічний - недарма ще з далеких часів збереглися самобутні дубові будови. Логічно, що ціни на деревину з такими перевагами досить високі.

Дешевший бук представлений на ринку як гідна альтернатива дорогої дубової продукції. Він практично не поступається своєму "конкуренту" за основними якостями. Мало того, після особливої ​​обробки деякі показники бука помітно покращуються, і він може стати навіть міцніше, ніж дуб. Проте де в чому ця порода програє.

Відмінність бука від дуба полягає в ступені їх стійкості до дії вологи. Для структури бука вода шкідлива. Крім того, ця деревина вразлива в плані її поразки грибками і цвіллю. Благо порятунком є ​​штучні просочення, уберегающие такий матеріал від псування. Дуб же сам по собі водостійкий і непідвладний впливу біологічних руйнівників. Подібну захист забезпечують особливі речовини в його складі.

до змісту ↑

Застосування

У зв'язку з зазначеними особливостями бук вимагає в певному сенсі більш делікатного поводження з собою. Щоб деревина цієї породи не втрачала свої переваги, її без ретельної просочення недоцільно використовувати, наприклад, в якості обробки фасаду будівель або для облаштування приміщень, у ванній.

В подібних випадках в фаворитах знаходиться дуб. Саме з нього будують лазні і садові альтанки. Напівфабрикати з такої деревини можна сміливо використовувати для зведення міцних каркасів будівель і зовнішньої обробки - ні морози, ні посухи цього матеріалу не страшні. Крім іншого, дуб здавна застосовується для виготовлення бочок: подібних виробів абсолютно не шкодить вогкість підвалів.

Зате всередині будівель, в приміщеннях з невисокою вологістю, обидві породи однаково хороші. З бука, як і з дуба, виконують стільниці і класичні гарнітури, сходи і паркет, міжкімнатні двері і шпон для покриттів. Деревина обох видів розм'якшується після пропарювання. Причому бук з двох порід є більш гнучким, тому з нього частіше роблять елітну гнуті меблі.

У чому різниця між буком і дубом? У тій атмосфері, яку вони створюють в інтер'єрі. Елегантний бук візуально освіжає простір. Його енергетика тепла, м'яка. Дуб втілює в собі стриману розкіш. З ним в навколишньому середовищі панують благородство і аристократизм.