Різниця між бобом і стручком

Різниця між бобом і стручком

В помірному і субтропічному кліматичних поясах в кінці літа або на початку осені визрівають різні по окрасу, розміром і зовнішнім виглядом плоди. Ягоди, кістянки, коробочки, сім'янки, боби, зернівки і стручки радують людей і тварин різноманіттям форм і смакових відчуттів.

Всі ці плоди були утворені з зав'язі покритонасінних рослин. У процесі онтогенезу стінки зав'язі, іменовані околоплодником, метаморфизируют, формуючи плід, характерний для конкретного виду. Плід вкриває насіння, одне або кілька, в залежності від роду рослини. Зовнішня схожість двох плодів - стручка і бобу, може стати предметом невеликого дослідження.

Боб - це плід покритонасінних рослин, у 99 з 100% - зернобобовою культури, а також представників сімейства бобових. Наприклад, квасолі або люпину, бобу або мунгу, сої або сочевиці, гороху або акації.

Плід цей сухий, представлений двома симетричними стулками. Він утворився з зав'язі з одного плодолистка. Форма бобу подібна шаблі - трохи вигнута, іноді він може бути скручений в спіраль. Витягнуті в одну лінію, в ньому розташувалися насіння. Вони прикріплені до черевному шву плода короткими семяножка. При визрівання, плід підсихає. Далі він скручується і у більшості рослин розкривається, починаючи з верхньої частини.При цьому відбувається викид насіння.

Приклад бобу

Люди часто використовують під словом "боб» не характерний плід, а саме насіння, заховані усередині. Овальні, округлі насіння-боби містять велику кількість білка і є основою харчування для вегетаріанців або джерелом для виробництва рослинного масла.

Стручок - це плід покритонасінних рослин, сухий і багатосім'яний. Така форма плода характерна для капусти і каперсів, редису і брукви, ріпи і сердечника-недоторки, сурепки і левкою.

Стручок представлений коробочкою, що складається з пари симетричних стулок. Вона утворилася з зав'язі, зрослої краями плодолистків. Будова стручка подібно будові кільчастого хробака. Всередині він розділений перетинками, такими собі своєрідними рамочками на окремі камери. Ці перегородки утворилися між гніздами зав'язі. При цьому насіння прикріплені крихітними семяножка до самої перегородці.

Приклад стручка

При дозріванні, стручки підсихають і розкриваються від низу до верху. Від пропорцій стручка залежить його назву. Вузький і довгий - так і називається "стручком", а ось широкий і плоский найчастіше зветься "стручочки".

Рослини, які мають плід у формі стручка, - це популярні овочі, представники сімейства хрестоцвітних, сімейства капустяних.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Незважаючи на зовнішню подібність, внутрішню будову цих плодів різному. У бобів насіння кріпляться до черевному шву, а у стручка - на перегородках, що розділяють його на камери.
  2. Боб сформувався з зав'язі з одного плодолистка, стручок - з пари плодолистків.
  3. При дозріванні, підсохлий боб відкривається вгорі, а стручок - від низу до верху.
  4. Насіння бобів є популярними продуктами харчування, а насіння стручків в більшості випадків служать для розмноження, в рідкісних випадках - як лікарську сировину або пряність.