Різниця між бас-гітарою та електрогітарою

Різниця між бас-гітарою та електрогітарою

Тим, хто просто цікавиться музикою, не потрібно ні музичного слуху, ні спеціальної освіти. Але коли нею хочеться зайнятися всерйоз, необхідні не тільки старанні тренування, але і певні знання. Новачки повинні уявляти собі, якому інструменту віддати перевагу і чому власне вони один від одного відрізняються. Адже бажаючим грати на бас-гітарі потрібно одне, а адептам електро-примочок зовсім інше. Тому в даній статті ми наведемо основні відмінності бас-гітари від електрогітари.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бас-гітара - відноситься до струнно-щипковий музичних інструментів для гри в басовому діапазоні. По суті, це різновид гітари з більш потужним корпусом і з чотирма струнами (в класичному варіанті). Грають на ній пальцями або медіатором. З'явилася бас-гітара в шістдесятих роках минулого століття і поступово витіснила контрабас, який був свого часу найбільшим акустичним інструментом. Він володів багатьма достоїнствами, але також і істотними недоліками, які ускладнювали його повсюдне застосування для ансамблів. До них можна віднести великі габарити, особливе становище інструменту під час виконання, значну масу, відсутність на грифі ладів порогів, а також відносно малий рівень гучності, що ускладнювало запис звуку.Бас-гітара на цьому тлі дуже акуратний, легкий, компактний інструмент.

Бас-гітара

Електрогітара - також є різновидом гітари, але тут є звукознімач, який перетворює коливання струн в електричний струм, а потім в певний частоти звук. Найчастіше такі інструменти забезпечуються шістьма струнами. Перший звукознімач з'явився в 1924 році, сконструйований Ллойдом Лоер, геніальним винахідником, який працював в компанії Gibson. У маси продукт надійшов тільки в 1931 році з підставою компанії Electro String Company. В наслідок застосування звукознімачів стало революційним напрямом, багато в чому змінив звичні уявлення про цей інструмент. Вважається, що піонером, який ввів це нововведення в ужиток, став Лес Пол. З тих пір електрогітара значно еволюціонувала, але, по суті, залишається тим старим добрим Gibson'ом.

Електрогітара до змісту ↑

Порівняння

До найбільш значимого відмінності можна віднести наявність на бас-гітарі всього чотирьох струн. На електро їх зазвичай шість. З точки зору конструктивних особливостей це не єдина різниця. Самі струни на "басі" значно товщі і тому звук виходить в нижчій тональності.

Довжина грифа бас-гітари значно більше, ніж у електрогітари. Це помітно неозброєним оком. Виробляти короткий гриф просто не має сенсу, оскільки не буде необхідного звуку.

Бас-гітара є прямим спадкоємцем контрабаса, а електрогітара сталася від звичайної гітари.

Ми не розглядаємо бас-гітари з звукоснимателем, тому можна знайти ще основна відмінність в присутності цього елемента. У електрогітарі звукознімач обов'язкове пристосування, за допомогою якого відтворюється звук, тоді як для бас-гітари це зовсім не обов'язково.Окремо виділяється напрямок електро-бас-гітари, але все одно вони масивніше, гриф довше, а звук нижче, ніж у звичайній електро.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Для бас-гітари не потрібно звукознімач, а на електрогітарі це обов'язкова "примочка".
  2. В бас-гітарі використовуються більш товсті струни, а на електрогітарі вони звичайні.
  3. Класична бас-гітара має чотири струни, а електрогітара найчастіше звичайна шестіструнка.
  4. Гриф бас-гітари значно довше, а у електрогітари його можна порівняти зі звичайною акустичної.