Різниця між банкетом і фуршетом

Різниця між банкетом і фуршетом

Мало кому відомо, що святкування в ресторані може носити різноманітний характер. Одні люди віддають перевагу класичним посиденьки за красиво сервірованими столами. Інші ж роблять вибір на користь більш мобільного варіанту заходи, коли присутні вільно переміщаються по залу. Кожен сценарій має свої переваги й недоліки. У даній статті ми розглянемо, чим відрізняється банкет від фуршету.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Банкет

Банкет - урочистий обід або вечерю з великою кількістю гостей, присвячений певній особі або події. Головна відмінність заходу полягає в тому, що люди збираються за спільним столом. Є найпопулярнішим форматом ресторанного обслуговування. Бенкети можуть носити не тільки дозвільний, а й політичний характер. В цьому випадку присутні колективно озвучують загальні ідеї і прагнення, демонструють свою єдність і згуртованість. Заходи подібного типу набули широкого поширення в Англії. У Росії ж термін "банкет" вперше з'явився в 1675 році, до цього часу вживалося слово "бенкет". Але, незважаючи на впровадження нового поняття, наші співвітчизники воліли використовувати поєднання "званий обід" або "урочиста вечеря" аж до середини XX століття. Поряд з розвитком вітчизняної ресторанної індустрії слово "банкет" поступово стало звичним російських людей.

Фуршет

Фуршет - колективний прийом їжі, при якому запрошені їдять стоячи. Страви і напої вибираються на основі особистих смакових пристрастей, діє принцип самообслуговування. Перші заходи подібного роду виникли у Франції. Своєю назвою прийом зобов'язаний столовому приладу, яким зазвичай "орудують" гості на фуршеті. Йдеться про вилці - саме так з французької мови дослівно перекладається розглянутий термін. У Росії даний формат обслуговування прижився порівняно недавно - буквально пару десятків років назад. Він як не можна краще підходить для ділових прийомів з великою кількістю запрошених персон.

до змісту ↑

Порівняння

Як зрозуміло з визначень, заходи відрізняються один від одного способом прийому їжі. Так, банкет на увазі "засідання" за накритим столом, супроводжуване вживанням різних страв. На фуршеті гості їдять стоячи і безперешкодно переміщаються в просторі. Даний формат прийому використовується в разі, коли на обмеженій площі збирається велика кількість людей. Відповідно, виділити кожному посадочне місце за столом просто не представляється можливим. Цілком очевидно, що фуршет не може тривати надто довго, адже гості втомляться стояти на ногах. Тому тривалість такого заходу зазвичай не перевищує двох-трьох годин. Тоді як банкет може бути розрахований на цілий день або вечір.

Особливу увагу слід приділити способу обслуговування. Ще одна відмінність банкету від фуршету полягає в тому, що в першому випадку персонал виносить запрошеним вже наповнені тарілки з салатами і гарячими стравами. Однак розлив напоїв у функції офіціантів не входить.В процесі фуршету гості самі вибирають сподобалися частування і накладають їх власноруч. Подібний прийом передбачає присутність кількості посуду, вдвічі перевищує число присутніх персон. Це пояснюється тим, що, переміщаючись по залу, люди забувають, де залишили свою тарілку або келих. Що ж стосується напоїв, то на фуршеті їх нерідко подають офіціанти. Встановлені на піднос наповнені келихи пропонуються гостям протягом усього заходу. Втім, фуршет може проходити і без участі обслуговуючого персоналу. Келихи з вмістом заздалегідь виносяться в зал, а використаний посуд гості ставлять на спеціальний стіл.

Не можна не згадати про відмінності банкетного і фуршетного меню. Перше передбачає присутність самих різноманітних страв, які зазвичай подаються порційно. Починається трапеза з салатів, а закінчується десертом. На фуршеті ж присутні переважно закуски. Оскільки є стоячи не дуже зручно, порції відрізняються вкрай мініатюрними розмірами. Вони розраховані буквально "на один укус". Страви подаються в компактних креманках, стопочки, керамічних ложечки, тарталетках і т. Д. Додамо, що висота фуршетних столів повинна становити не менше 1 метра, щоб присутнім було зручніше брати келихи і закуски. Банкетні ж предмети меблів трохи нижче. Зазвичай їх висота досягає 70-80 см.

Наочно оцінити, в чому різниця між банкетом і фуршетом, допоможе порівняльна таблиця.

Банкет Фуршет
Гості беруть їжу, сидячи за столом Присутні їдять стоячи
Влаштовується, коли кількість посадочних місць відповідає числу запрошених Оптимальний в разі великого скупчення народу на обмеженій території Висота столів становить 70-80 см
Висота столів повинна досягати 1 метра За гостями доглядають офіціанти
Використовується формат самообслуговування Страви виносяться порційно
Гості власноруч накладають їжу з загальних тарілок Меню дуже різноманітно
Присутні переважно зак ускі Для подачі страв використовується традиційний посуд
Страви розраховані "на один укус", подаються в мініатюрних креманках, стопках, керамічних ложках, тарталетках і т.д. Кількість посуду відповідає числу гостей
Посуду потрібно вдвічі більше, ніж запрошених персон