Різниця між баладою і піснею

Різниця між баладою і піснею

Люди, відчуваючи потребу висловити свої переживання, розповісти про почуття або події, створюють різні за своїм характером твори. Такими є, наприклад, пісня і балада. Обидві вони несуть в собі певний зміст. Однак не всі знають, чим відрізняється балада від пісні. Спробуємо висвітлити це питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Балада - твір, що представляє собою римований розповідь історичної, героїчної або побутової спрямованості, часто з міфологічним змістом. У літературі Середньовіччя спочатку під цією назвою малася на увазі хороводна пісня (ballare - "танцювати"). Поступово балада видозмінювалася і, нарешті, постала як сюжетне вірш, в якому полягає певний життєвий епізод.

Пісня - форма музично-поетичної творчості. У пісні присутня текст і співзвучна з ним мелодія. Як правило, конкретну пісню можна співвіднести з одним із жанрів, яких багато: рок, шансон, романс, реп ... Найдавнішою, безсумнівно, вважається народна пісня. До наших днів дійшло лише небагато з того, що було складено людьми багато років тому.

до змісту ↑

Порівняння

А тепер розглянемо детальніше відміну балади від пісні.

Зміст

Піснею можна назвати все, що виходить озвучити голосом, з умовою присутності в цьому слів і мелодії.Пісня необов'язково містить логічний розповідь. Вона може містити в собі звернення до якогось персонажу (обрядові пісні), умовляння (колискові пісні), щось описувати.

Балада - це в більшості випадків сюжет: про подвиг лицаря, нашестя ворогів, будь-чиєї фатальний долі. Іноді сюжет заміщається діалогом. У баладі, як правило, криється якийсь конфлікт. Сприятливий вплив такого твору полягає в тому, що ви бачите в ньому трагічний суперечка, часто між життям і смертю, сприяє кращому усвідомленню сенсу буття.

Музичний компонент

Балада - не завжди музичний твір. Вона може ставитися тільки до літературної творчості. Одним із знаменитих російських авторів балад визнаний В. Жуковський. Однак для композиторів текст балади нерідко був прекрасним матеріалом для написання до нього музики. Причому музиканти намагалися за допомогою ритму і інших нюансів зобразити те, про що оповідав сюжет. Наприклад, в баладі "Лісовий цар" (Ф. Шуберт) можна почути ритм кінських перегонів. Балади часто виконуються під супровід будь-якого музичного інструменту.

У пісні мелодія стає невід'ємною частиною. Пісня сприймається найкращим чином, якщо музика і слова в ній ідеально поєднуються. Найбільш улюблені і добре запам'ятовуються пісні, які не є надто складними. Цей твір творчості тісно пов'язане з емоційним аспектом. Слухач часто переймається до пісні саме душею.

Сфера почуттів

У чому різниця між баладою і піснею, якщо порівнювати їх з точки зору того, які почуття вони передають? Пісня в цьому плані безмежна. Вона може бути ліричної і жартівливій, призовної та овіяній ностальгією, патріотичної та святковою.Якщо говорити про баладу, сфера почуттів, в які вона занурює, значно звужена. Атмосфера такого твору - романтизм і сентименталізм. У баладі притягує мотив таємниці, що зачаровує світ переказів і легенд. Нерідко там описується незвичайний пейзаж, чарівна обстановка.

до змісту ↑

Таблиця

Пісня Балада
Чіткий сюжет необов'язковий Присутній сюжет
Мелодія - невід'ємна складова Може бути тільки поетичним твором без присутності музики
широка гамма почуттів Атмосфера балади - романтизм і сентименталізм