Різниця між асортиментом і номенклатурою

Різниця між асортиментом і номенклатурою

Як правило, кожне окреме підприємство займається продажем (виробництвом) не одного, а цілого ряду товарів, які до того ж можуть мати різновиди. У таких випадках вживаються терміни "асортимент" і "номенклатура". Що мається на увазі під цими поняттями, і чим відрізняється асортимент від номенклатури? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Асортимент - це сукупність товарів, що розрізняються за деякими показниками, але обов'язково мають як мінімум один загальний ознака. Асортимент формується виходячи з споживчого попиту і спеціалізації конкретного підприємства.

Номенклатура - це повний перелік товарів, що є в продажу того чи іншого підприємства. Номенклатура передбачає певну систему класифікації.

до змісту ↑

Порівняння

Щоб з'ясувати, в чому полягає відмінність асортименту від номенклатури, розберемо детальніше кожне з цих понять. Отже, про асортимент кажуть, коли має місце об'єднання товарів по будь-якою ознакою. Наприклад, товари, які становлять асортимент, можуть мати одну і ту ж область застосування (одяг, косметика, автомобілі), загальних покупців (молодь, заможні люди, представники однієї професії) або приблизно однакову ціну.

Більш вузьким є поняття "асортиментна група".Скажімо, в магазині з продажу косметики товарний асортимент може бути представлений такими асортиментними групами: лак для нігтів, пудра, помада. Далі відбувається поділ груп на асортиментні позиції: марки, моделі, сорти і т. Д. Так, асортиментну групу "лак для нігтів" можуть становити асортиментні позиції: "рожевий лак для нігтів", "перламутровий лак для нігтів".

Що стосується номенклатури, то в неї входять всі пропоновані для продажу асортиментні групи. Наприклад, номенклатура магазину спорттоварів може складатися з літнього і зимового інвентаря. А кожна з цих груп товарів може бути представлена ​​в широкому асортименті. Крім того, номенклатура включає в себе не тільки перелік асортиментних груп, а й окремі товарні одиниці, тобто абсолютно все, що є в продажу.

Отже, в цілому на питання, в чому різниця між асортиментом і номенклатурою, можна відповісти наступним чином: під асортиментом завжди маються на увазі різновиди будь-яких товарів, а номенклатурою є структурований перелік пропонованих товарів, які можуть перебувати в асортименті.