Різниця між аскаридами і гостриками

Різниця між аскаридами і гостриками

І аскариди, і гострики - це настільки неприємні речі, що краще про них знати тільки теоретично. І ті й інші належать до біологічного типу круглих хробаків, а об'єднує їх ще й те, що вони є паразитами людини і живуть в кишечнику. Чим відрізняються аскариди від гостриків і що їх зближує? Як з ними боротися, а ще краще - уберегтися від "особистого знайомства"? Розглянемо більш докладно.

Зміст статті

  • Як заражаються кишковими паразитами і як від них уберегтися
  • Порівняння

Як заражаються кишковими паразитами і як від них уберегтися

Зараження в більшості випадків відбувається через вживання немитих овочів, фруктів і зелені, а також через некип'ячену воду. Якщо в зазначених продуктах виявляться відкладені цими хробаками яйця, то ймовірність, що у вас кишечнику оселиться неприємний "сусід", дуже велика. Як тут не згадати, що набили оскому плакати, що висять в дитячих столових і поліклініках: "Мийте руки перед їжею"! Можна скільки завгодно хизуватися тим, що "до мене ніяка зараза не пристає", - до тих пір, поки в кишечник не заворушиться щось чужорідне, чому там бути не положено.

Інших природних способів заразитися гельмінтозом (медичний термін, що позначає паразитарне захворювання людини) не існує. Щоб цього уникнути, треба виконувати кілька нескладних правил:

  • мити руки перед їжею (нехай це вимога і приїлося, однак його виконання може вберегти вас не тільки від гельмінтозів, а й від цілої купи кишкових інфекцій);
  • не вживати в їжу немиті фрукти, овочі або ягоди;
  • мити руки з милом після спілкування з домашніми улюбленцями (в шерсті тварин також можуть бути яйця черв'яків-паразитів);
  • при відвідуванні тропічних країн користуватися кремами, що відлякують комах (яйця черв'яків-паразитів здатні передаватися і через укус).

Відмінність аскарид від гостриків в цьому плані (тобто в запобіганні зараження гельмінтозом) відсутній. Шляхи їх проникнення в людський організм ідентичні, тому однакові і засоби захисту. Відмінності - в зовнішньому вигляді черв'яків і їх вплив на організм. У чому ж полягає цей вплив і як боротися з паразитами?

до змісту ↑

Порівняння

Перше, що кидається в очі, - різниця в розмірах. Якщо гострики - довжиною не більше 5 мм (самці) і 12 мм (самки), то аскариди мають значно більш значні розміри. Самці - до 25 см, а самки ще більше - до 40 см. Але і ті й інші можуть знаходитися в кишечнику не в єдиному екземплярі, а цілої "колонією".

Ще одна відмінність між цими паразитами - різна середовище проживання і різні життєві цикли. Гострики вважають за краще селитися в нижній частині тонкого кишечника і в сліпій кишці, відкладаючи яйця в періанальних складках. А аскариди, крім тонкого кишечника, часом люблять мігрувати по організму господаря, побічно вражаючи, крім кишечника, бронхи, легені, нирки і жовчний міхур. Такі ось "мандрівники". Аскариди відкладають яйця прямо в кишечнику, і вони з калом виходять назовні, часом зберігаючи життєздатність навіть через десять років.

Ентеробіоз (хвороба, що викликається гостриками) завдає чимало неприємностей, причому це дуже поширений недуга. Однак летальний результат виключається, якщо, звичайно, у людини немає супутнього захворювання, яке буде ускладнено ентеробіоз. А ось від аскаридозу в світі щорічно вмирає від 8 до 10 тисяч чоловік. В першу чергу це жителі слаборозвинених країн, де медицина знаходиться в зародковому стані.

При дотриманні заходів гігієни, навіть без лікування цих недуг, одужання може настати через 1-2 роки, коли життєвий цикл паразитів буде закінчений.Однак на практиці таке буває не завжди. Після загибелі черв'яків їх яйця часом тут же потрапляють в організм (в першу чергу це стосується гостриків), і все починається знову. А значить, запобігти захворюванню куди простіше, ніж вилікуватися від нього.

Розібравшись, в чому різниця між аскаридами і гостриками, не забувайте про те, що їх ріднить. І ті й інші - паразити людини, і здатні доставити організму господаря чимало неприємностей. Тому, якщо побачите плакат, що закликає мити руки перед їжею, - не полінуйтеся, вимийте. Та й без плаката теж вимийте. Самим же краще буде.