Різниця між apple iOS і Google Android

Різниця між Apple iOS і Google Android

Пристрої на платформах iOS і Android стабільно утримують понад 60 відсотків ринку мобільних телефонів і понад 80 відсотків ринку смартфонів. Яка ж операційна система краще і в чому ж полягає принципова різниця між ними?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ще зовсім недавно Apple iOS безперечно вважалася кращою мобільною платформою завдяки чудовій оптимізації та неперевершеному дизайну. Це дуже "легка" операційна система з найбільш вражаючим швидкодією - незважаючи на те, що "залізна" начинка iPhone завжди поступалася в номінальною потужність пристроїв на Android, iOS працювала набагато швидше і плавніше. Ситуація вирівнялася, коли на ринку з'явилися 4-ядерні Андроїд-смартфони.

Google Android спочатку сприймався користувачами як ОС Linux - практично повна відсутність дизайну, але при цьому дуже широкий функціонал. Останні версії Google Android, починаючи з версії 4. 0, відрізняються прекрасним дизайном і значно поліпшеним швидкодією. Можна сказати, що четверта версія цієї ОС показала світу абсолютно новий Google Android, стильний і яскравий.

до змісту ↑

Порівняння

Насамперед варто зазначити, що Android є відкритою операційною системою - прямо з телефону можна завантажувати і відкривати різні файли, музику, відео та багато іншого, в той час як iOS дає своєму користувачеві в рази менше свободи.Однак Apple компенсують це більш високою стабільністю і швидкістю роботи, а також більш раціональним споживанням батареї - iPhone в середньому працює в 1, 5-2 рази довше за своїх конкурентів на Андроїд. Втім, на захист останніх говорить більший розмір їх дисплеїв, який також сильно впливає на витрату заряду, а також те, що в останніх версіях Android енергоспоживання було якісно оптимізований.

Останні версії Google Android дають користувачеві величезну свободу і в роботі з дизайном - можна змінювати в своєму телефоні практично всю графічну складову, в той час як в iOS немає і натяку на подібне.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Android є відкритою операційною системою, що дає користувачеві практично необмежену свободу. На жаль, iOS навпаки накладає занадто багато обмежень, деякі з яких (скажімо, проблема з Bluetooth) виглядають абсолютно безглуздо.
  2. Android має куди більш гнучкий дизайн, ніж iOS, користувач можна змінювати вид іконок, їх розташування, відображення та багато іншого. У той же час дизайн iOS є характерною рисою цієї операційної системи і фактично її візитною карткою.
  3. Apple iOS раціональніше використовує потужність телефону і заряд батареї, працюючи швидше будь-якої версії Android. Втім, судячи з останніх тенденцій пристрої на ОС від Google наздоженуть і, можливо, переженуть продукцію Купертіно вже протягом найближчих двох років.