Різниця між людиноподібними і нелюдиноподібних мавпами

Різниця між людиноподібними і нелюдиноподібних мавпами

Інтерес людини до мавп всіх видів можна легко пояснити: варто лише поспостерігати за ними півгодини, щоб зрозуміти, наскільки разючі подібності людини і приматів. А про відмінності ви можете почитати тут . Я ж поділюся інформацією, що містить відмінності людиноподібних мавп від всіх інших.

По-перше, до людиноподібних мавп відносяться: гібони, орангутанги, горили, шимпанзе, а також такі маловідомі роду як номаскуси, сиаманга Хулока. Цікаво також те, що людина в тому числі відноситься до сімейства людиноподібних мавп, а не стоїть відокремлено в класифікації. Тому не забуваємо про наше походження. Забути або ігнорувати цей факт важко, так як людиноподібні мавпи схожі своєю будовою на людину набагато більше, чим не людиноподібні.

Горила

Примати, що не відносяться до людиноподібних, такі як лорі, игрунки, мавпи і інші, бігають по гілках дерев, на яких вони мешкають, а людиноподібні товариші тримаються на гілках за допомогою чіпких рук , як би повисаючи на гілках. Так як саме передні кінцівки задіяні в такому характерному способі пересування, руки людиноподібних мавп в процесі еволюції стали довше ніг, хвіст втратив своє значення і також зменшився в розмірах.В цілому можна відзначити, що людиноподібні мавпи більші і великими розмірами відрізняється також їх мозок. Ці істоти, без перебільшення, зробили крок вперед у розвитку: в результаті ми маємо більш розвинений мозок і поліпшені органи зору.

З точки зору географії, поширення нелюдиноподібних і людиноподібних приматів досить по-різному. Нелюдиноподібних екземпляри зустрічаються повсюдно: як у Азії, так і Африці, а також в Америці. Але людиноподібні мавпи в дикому вигляді не зустрічаються в Новому Світі, що має підкріплення в теорії появи людини, згідно з якою осередки зародження HomoSapiens знаходяться в Азії і Африці (а Америка була заселена пізніше).

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Людиноподібні мавпи більш розвинені (мозок, органи зору, кінцівки) в порівнянні з нелюдиноподібних.
  2. Людиноподібні мавпи більші за своїх побратимів.
  3. Ареал проживання людиноподібних мавп ширше і включає в себе в тому числі Америку.