Різниця між аналоговим і цифровим сигналом

Різниця між аналоговим і цифровим сигналом

Про природу сигналів обиватель не замислюється, а ось про різницю між аналоговим і цифровим мовленням або форматами - іноді доводиться. За замовчуванням вважається, що аналогові технології йдуть в минуле, і незабаром будуть повністю замінені на цифрові. Варто знати, від чого ми відмовляємося на догоду новим віянням.

Аналог - сигнал даних, що описується безперервними функціями часу, тобто амплітуда коливань його може приймати будь-які значення в межах максимуму.

Цифровий сигнал - сигнал даних, що описується дискретними функціями часу, тобто амплітуда коливань приймає значення тільки строго певні.

На практиці це дозволяє говорити про те, що аналоговий сигнал супроводжується великою кількістю перешкод, тоді як цифровий їх успішно відфільтровує. Останній же здатний відновлювати вихідні дані. Крім того, безперервний аналоговий сигнал часто несе в собі багато зайвої інформації, що призводить до його надмірності - кілька цифрових сигналів можна передати замість одного аналогового.

Якщо говорити про телебачення, а саме ця сфера своїм переходом на "цифру" хвилює більшість споживачів, то можна вважати аналоговий сигнал абсолютно себе вичерпали.Однак поки що аналогові сигнали приймає будь-яка призначена для цього техніка, а цифровий вимагає спеціальної. Правда, з поширенням "цифри" аналогових телевізорів все менше і попит на них катастрофічно зменшується.

Ще одна важлива характеристика сигналу - безпека. В цьому відношенні аналоговий демонструє повну беззахисність перед впливами або вторгненнями ззовні. Цифровий же шифрується за допомогою присвоєння йому коду з радіоімпульсів, так що будь-яке втручання виключено. На великі відстані цифрові сигнали передавати складно, тому використовується схема модуляції-демодуляції.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Аналогові сигнал безперервний, цифровий - дискретний.
  2. При передачі аналогового сигналу вище ризик забивання каналу перешкодами.
  3. Аналог надмірний.
  4. Цифровий сигнал фільтрує перешкоди і відновлює вихідні дані.
  5. Цифровий сигнал передається в зашифрованому вигляді.
  6. Кілька цифрових сигналів можна послати замість одного аналогового.