Різниця між окулістом і офтальмологом

Різниця між окулістом і офтальмологом

Сучасна медицина передбачає не тільки новітні відкриття, а й освіту все нових термінів, розібратися в яких простим обивателям буває нелегко. Навіть елементарні спеціалізації лікарів іноді дивують і збентеження: дійсно, в чому ж різниця між, скажімо, дантистом і стоматологом або окулістом і офтальмологом?

Багато пацієнтів помилково вважають, що це різні профілі медицини, а оскільки поняття "офтальмологія" звучить набагато серйозніше, ніж просто "окуліст", до якого ми звикли в рядових поліклініках, отже, офтальмолог здається більш надійним фахівцем. Але, попри всі міфам, це не відповідає дійсності.

Насправді, окуліст і офтальмолог - це всього лише два синонімічних назви єдиної спеціальності, що займається проблемами зору. Ті, хто має різне походження, слова є вихідцями з латині (oculus, тобто "око") і з давньогрецької мови (ophthalmos, з тим самим значенням слова). Звідси і пішли два варіанти позначення однієї і тієї ж науки, що фокусується на типових для цієї сфери питаннях. Помилкою є і твердження, згідно з яким окулістіка вважається консервативною наукою, в той час як офтальмологія нібито вивчає і практикує більш інноваційні методики: складні захворювання, хірургічні втручання.

В більшості країн Європи ви зустрінете термін "офтальмолог", в той час як на території колишнього СРСР і Східної Європи прийнято називати цього фахівця окулістом.Нерідко приватні клініки грають на стереотипах, які все ще живуть серед населення: всюди приймають рядові окулісти, а у нас - офтальмолог, більш просунутий і освічений лікар, який підтримує прогресивні методи лікування і володіє великим обсягом знань.

Як би там не було, основне, що повинен усвідомлювати кожен пацієнт, який планує відвідати "очного лікаря" - це те, що терміни "окуліст" і "офтальмолог" повністю взаємозамінні і належать до єдиного напрямку. Напрямок це включає в себе вивчення не тільки проблем із зором і супутніх їм захворювань, але і фізіологією очі в цілому: його структурою, розвитком, патологіями, віковими змінами. А оскільки функціонує наше око не тільки завдяки очного яблука, але і з'єднаної з ним нервовій системі, віку і очним м'язам, то офтальмологія також займається проблемами, що виникають з цими органами у пацієнта.

Topinfoweb.com. ru визначив, що окуліст і офтальмолог - два абсолютно ідентичних поняття, що не залежать від рівня знань або статусу фахівця.