Різниця між лампою розжарювання і світлодіодним лампою

Різниця між лампою розжарювання і світлодіодним лампою

На сьогоднішній день лампи розжарювання практично витіснені з ринку альтернативними джерелами. Це відбувається не тільки тому, що вони морально застаріли, а й через їх низьку ефективність і високого енергоспоживання. Незважаючи на це, ми за звичкою або через нестачу часу вибираємо лампи розжарювання, спираючись при виборі на низьку вартість.

Чи потрібно нам на хвилинку зупинитися і вибрати більш ефективну лампу? Чи не втратимо ми більше, коли купуємо дешеву лампочку Ілліча? Багато з нас чули про вигоду використання сучасних світлодіодних ламп. Ми вирішили провести сміливе порівняння, минаючи проміжний етап - люмінесцентну лампу (порівняння з нею в наступній статті).

Основні відмінності

Енергоспоживання ламп

Енергоспоживання світлодіодної лампи становить близько 10% від споживання лампи розжарювання.

Енергоспоживання
лампа розжарювання світлодіодна лампа
75 Вт 10 Вт

Спектр світла

Лампи розжарювання випромінюють більш жовтий спектр світла, на відміну від світлодіодних, які мають заливає світло близький до природного.

Нагрівання корпусу лампи

Лампа розжарювання потужністю 25 Вт нагрівається до 100 градусів Цельсія, про неї можна легко обпектися! За 30 хвилин роботи температура може досягати 250 градусів. Лампа розжарювання вважається пожежонебезпечною, при зіткненні з текстилем її колба нагрівається ще сильніше.Наприклад, солома, що стосується поверхні лампи потужністю 60 Вт, спалахує приблизно через 60-70 хвилин. Тому нагрівання лампи вимагає термостійкої арматури світильників.

Світлодіодна лампа, навпаки, є пожаробезопасной. Максимальний нагрів її корпусу складає 40-50 градусів Цельсія і за час роботи залишається постійним. Тому світлодіодну лампу можна використовувати поруч з легкозаймистими матеріалами.

Екологічність

Лампа розжарювання створює інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання. Довгий погляд на пристрій працювати і тривале перебування може чинити негативний вплив на зір - висушувати слизові оболонки очей. Ультрафіолетові промені можуть викликати передчасне старіння шкіри і опік сітківки. У LED лампі відсутня інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання, в ній немає нитки розжарення, яка дратує органи зору, а також відсутні будь-які токсичні елементи, тому світлодіодна лампа вважається екологічно чистою як в процесі експлуатації, так і після.

ККД

Коефіцієнт корисної дії - це ефективність перетворення енергії в світло. У світлодіодної лампи він досягає 90%.

ККД
лампа розжарювання світлодіодна лампа
5-7% (max15%) 75-90%

Термін служби

Термін служби світлодіодної лампи в 50 разів більше в порівнянні з номінальним терміном служби лампи розжарювання.

термін служби
лампа розжарювання світлодіодна лампа
1. 000 годин (3 місяці) 50 000 годин (10 років)

Інші недоліки лампи розжарювання

крихкість, чутливість до удару і вібрації.

Вартість ламп

Лампа розжарювання є найдешевшою, а світлодіодна найбільш дорогий, хоча вартість останньої з кожним роком стає все нижче.

Вартість ламп за 30 000 годин роботи:

Виходячи з терміну служби, вартість лампи розжарювання складе 600 руб. Світлодіодної лампи - 325 руб. (З розрахунку 20 і 540 руб. За штуку відповідно). Перевага світлодіодної лампи в тому, що весь цей час про неї можна не згадувати, а кожну лампу розжарювання міняти як мінімум 30 разів.

Плата за електрику протягом 30 000 годин роботи: з розрахунку 1 кВт = 3, 5 руб.

Вартість роботи ламп розжарювання складе 7 875 руб. Вартість світлодіодної лампи складе 1 050 руб.

Разом, загальні витрати за 30 000 годин роботи (плата за електрику + вартість ламп за 30 000 годин):

Лампи розжарювання: 8 475 руб. Світлодіодна лампа: 1 375 руб.

Світлодіодна лампа економічніше лампи розжарювання більш ніж в 6 разів! З LED лампами економія складе більше 83%.

До того ж переваги світлодіодної лампи видно з кожного розглянутого пункту, крім первісної вартості світлодіодної лампи, яка при використанні досить швидко окупається.

Мабуть, нам дійсно варто переглянути деякі усталені моделі поведінки, купити світлодіодні лампи і почати економити гроші і здоров'я. Ми рекомендуємо вам звернути увагу на компанію "Нью Лайт Технолоджи", яка пропонує великий асортимент світлодіодних ламп, а також порадує вас гнучкими умовами доставки та оплати. Ознайомитися з асортиментом ви можете на їх сайті // www. neolight. ru /

натисніть на картинку для збільшення