Різниця між космонавтом і астронавтом

Різниця між космонавтом і астронавтом

Я впевнена, що Ви чули обидва слова: і космонавт, і астронавт. Але хіба Ви замислювалися про те, в чому відмінність? Якщо немає, то даремно - тема це цікава. Більше того, знати відмінності космонавта від астронавта повинен кожен, адже це безпосередньо пов'язано з історією нашої спільної великої Батьківщини - Радянського Союзу.

Як нам вже відомо, в минулому столітті починали освоєння космосу дві могутні держави - Радянський Союз і Сполучені Штати. Обидві ці країни відправляли своїх видатних космонавтів / астронавтів у космос. Події ці були неймовірно великі для всього світу. Російські вперше відправили людину в космос (Юрія Гагаріна), але американці дещо пізніше першими висадилися на Місяць. Кожна країна хотіла насолоджуватися таким видатним досягненням в повній мірі, тому ніяких запозичених слів не передбачалося. Тому космонавт - це радянський підкорювач космосу, астронавт - зарубіжний, американський підкорювач космосу. І російським, і американцям при цьому відомі обидва слова. В Америці новинні програми досі називають російських, казахстанських космонавтів - "космонавтами", а своїх - астронавтами. Також і в Росії, Ніл Армстронг - астронавт, а Валентина Терешкова - космонавт.

Американський астронавт Ніл Армстронг на Місяці

Різниці в виконуваних під час польоту функції, особливості роботи між космонавтами і астронавтами - ніякої. Астронавтом стати в деякій мірі простіше, так як за американськими стандартами, астронавтом вважається той льотчик, який піднявся на висоту в вісімдесят з половиною кілометрів і більше. Для того щоб вважатися космонавтом в Росії, необхідно зробити орбітальний політ. При цьому термін "космонавт" де-юре з'явився раніше, так як в 1957 році Радянський Союз відправив у безповітряний простір собаку Лайку, яка була, як розумієте, не астронавтом, а "космонавтом". У будь-якому випадку, першим космонавтом-людиною став знову ж Юрій Гагарін, хоча де-факто термін "астронавт" зустрічався у фантастичній літературі раніше.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Космонавт - радянський, російський термін, астронавт - американський.
  2. Хоча сам термін "астронавт" старіше, насправді "космонавти" з'явилися раніше.
  3. Космонавти - це ті, хто роблять орбітальні польоти, астронавти - все ті, хто перевищує висоту в вісімдесят з половиною кілометрів.