Різниця між ангелом і архангелом

Різниця між ангелом і архангелом

Незліченна небесне воїнство називається загальним ім'ям Ангели. Буквально це поняття означає "вісник". Згідно Дионисієвого ієрархії, існує дев'ять ангельських чинів, які, в свою чергу, діляться на три ієрархії - нижчу, середню і вищу. До нижчої відносяться Архангели і власне ангели в звичайному для розуміння людини значенні. І одні, і інші ставляться до Ангелам, складають одну ієрархію, але по діям своїм різні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Архангел - великий благовестник, що сповіщає людям про святковий і великому. У Святому Письмі дається двояке тлумачення цього поняття. З одного боку, це старші в нижчій тріаді ангельських сил. З іншого боку, це обрані Богом, вищі з усіх ангельських чинів, які стоять поза Дионисієвого ієрархії. Таких Архангелів сім. Їх шанують архістратига Небесного Воїнства.

Ангел - представник небесних безтілесних сил, виконуючий веління Бога і огороджує, по Його волі, людей від всіляких бід. Ангели нижче всіх безтілесних чинів і ближче всіх до людей. Вони сповіщають повсякденні наміри Творця і допомагають долати життєві перешкоди. Кращі представники людського роду за своїми якостями можуть перевершувати навіть ангелів.

до змісту ↑

Порівняння

Ангел - простий небесний трудівник. Він безпосередньо пов'язаний з людиною.Це друг, який невидимий, але завжди поруч. Навіть якщо людина згрішила, ангел не покидає його, оберігаючи від більшого зла. Архангел же посилається людині тимчасово, коли необхідно більш сильне втручання Бога в життя людини.

Архангели зміцнюють в людині Божественну благодать. Вони відкривають людям пророцтва і таїнства віри, освічують розум пізнанням Священного Писання.

Ангели сповіщають таємниці менші, які допомагають людині зміцнитися на шляху пізнання, а також оберігають його від зла.

Ангелів безліч. Господь посилає їх охороняти кожної людини, кожне сімейство, храм, місто, селище і навіть цілі країни. Кількість ангелів незліченно, а оскільки вони безсмертні, то їх сонм постійно збільшується. Але в Священних книгах про це сказано досить опосередковано.

Архангелів менше. У кожного з них своя, особлива місія.

Архангелів-Архістратига всього сім. Вони стоять вище всіх небесних сил і сповіщають самі великі, головні таємниці Божі.

Михайло - вищий над усіма чинами ангельськими, поборник Божої слави.

Гавриїл провозвещает Божі долі.

Рафаїл сповіщає великі таємниці Божі тим, хто страждає, це Архангел зцілення.

Уриїл просвіщає людей світлом корисного для них знання, він протегує наукам, а також пробуджує в людині відповідну любов до Бога.

Архангелом молитви називають Селафіїл.

Хвала Божа - це Архангел Іегудділ. Він заохочує людей, які у всіх обставинах життя не покидають святої молитви.

Вісник Божих благословень - Архангел Варахиїл.

Біблія, як уже було сказано вище, містить мало відомостей про ангельських Силах. Святе Письмо оберігає людину від надмірного захоплення ангелами.Вони є і цього досить. Вони служать Богу, для якого головна турбота - сама людина.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Архангел сповіщає про великих і святкових подіях, ангел - про повсякденні, буденні.
  2. Ангели - звичайні небесні трудівники, які виконують буденну роботу з порятунку людської душі. Архангели надсилаються для посилення цієї роботи.
  3. Є особлива категорія архангелів, які вважаються Архістратига Небесних Сил і стоять вище всіх Небесних ангельських Чинів.
  4. У ангелів робота ідентична, у кожного архангела своя, особлива місія.