Різниця між актором і артистом

Різниця між актором і артистом

, що прийшли з французької мови слова "актор" і "артист", безсумнівно, взаємопов'язані. Але вважати їх абсолютними синонімами можна. Чим відрізняється актор від артиста? Щоб розібратися в цьому, розглянемо кожне з понять детальніше.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Актор - це професія, представників якої можна побачити на театральних сценах, в кадрах кінофільмів і рекламних відео. Актори виконують там різнопланові ролі. У житті громади з незапам'ятних часів влаштовувалися публічні вистави. Але зародження акторської гри як мистецтва пов'язується з появою перших давньогрецьких театрів.

Артист (в загальному значенні) - людина, що веде свою діяльність в сфері мистецтва. У більш вузькому сенсі артистом називають того, хто виступає на сцені або арені цирку: співака, музиканта, читця віршів, жонглера, дресирувальника. Існує і переносне, іронічне тлумачення цього слова. Артистом можуть назвати спритника, шахрая: Ну ти і артист!

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, слово «артист», вжите в значенні "людина мистецтва", є дуже об'ємним. Мистецтво включає в себе безліч напрямків. Це і театр, і хореографія, і естрада, і багато іншого. Колись артистами справедливо називали також живописців, скульпторів.Отже, актор як митець є теж артистом. При цьому така професія має свою специфіку.

Відмінність актора від артиста полягає в тому, що він зайнятий виключно виконанням ролей. Актор може бути, наприклад, комічним або трагедійним. Люди, службовці цієї професії, повинні вміти майстерно перевтілюватися, вдало входити в образ того чи іншого персонажа. Зовні це досягається шляхом накладення гриму, підбору костюма, а також вироблення жестів, інтонації, манери поведінки зображуваного особи. Вирішальну роль відіграє вміння актора достовірно передати риси характеру героя, показати, чим живе персонаж, що його хвилює.

Слід зазначити, що людина, яка досягла вершин у своїй творчості, називається саме артистом. Це слово завжди включається в почесні державні звання. Наприклад, початківець талановитий актор може згодом, завдяки своїй праці, стати заслуженим артистом.

Крім того, зрозуміти, в чому різниця між актором і артистом, можна, і проаналізувавши похідні слова "акторство" і "артистизм". Перше з них крім прямого значення "професія актора" володіє і таким змістом: вдавання, несправжній образ, зручна соціальна роль. Під артистизмом, в свою чергу, розуміється витонченість і віртуозність в роботі, тонка майстерність, а також вміння подати себе.