Різниця між елем і пивом

Різниця між елем і пивом

Найпопулярніший алкогольний напій світу - це пиво. Проста технологічна схема, відсутність специфічного сировини і дорогого спеціалізованого обладнання призвело до швидкого поширення і виникнення великої кількості приватних броварень. Історія пива настільки ж багата, як і кількість його видів.

Відповідно до європейської класифікації розрізняють два основних напрямки: пиво низового (лагер) і верхового бродіння. Саме до другої категорії і відноситься ель.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ель - різновид пива, що отримується під час верхового спиртовому бродінні солодового сусла. Такий вид обробки має чітку відмінність від інших способів приготування.

Пиво - загальна назва всіх видів напоїв, одержуваних при спиртовому бродінні солодового сусла. У категорію пива входять лагер, ель, портер, пшеничне пиво, стаут.

до змісту ↑

Порівняння

Відмінність елю - в технологічній схемі виробництва. Головне в ній - висока (як для пива) температура бродіння (від 15 до 24 ° С) і, відповідно, використання специфічної дріжджовий закваски. При цьому виділяється підвищена кількість складних ефірів, інших смакових і ароматичних речовин. Дріжджі, не оброблені зниженою температурою, збираються в верхній частині резервуара бродіння, що і дало назву технології.

Ель

Ель, на відміну від лагера, що не пастеризують і не фільтрують. Після настою (від двох тижнів до двох місяців) його розливають по бочках. В основному використовують металеві, в деяких місцевостях - дерев'яні. У розлите пиво додають цукор для запуску повторного бродіння.

Цікавий спосіб пиття. Класично, момент розпивання бочки елю визначає бармен. У нижню частину бочки забивають краник, через який пиво буде розливатися по гуртках. У верхній частині бочки роблять невеликий отвір для доступу повітря. Дріжджова "шапка" охороняє ель від швидкого окислення, однак ненадовго. Щоб уникнути скисання продукту такої бочонок слід осушити за пару днів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пиво - загальна назва слабоалкогольного напою. А ель - це різновид пива.
  2. Ель - пивний продукт верхового спиртового бродіння, одержуваний при підвищеній температурі зброджування.
  3. Ель не беруть під процесу пастеризації та фільтрації, що дозволяє максимально зберегти смакові і ароматичні якості справжнього пива.