Різниця між агатом і оніксом

Різниця між агатом і оніксом

Агат і онікс легко сплутати: обидва камені є різновидом шаруватого халцедону з розподілом забарвлення по смугах. Обидва мінералу стійкі до кислот, і родовища їх відкриті по всьому світу (наприклад, найбільші зосереджені на Уралі, в Магадані і на Чукотці). Крім того, вважається, що ці камені володіють магічними властивостями, надають власнику силу духу, а найрідкісніший вид - чорний - коштує дуже дорого. Але все це про подібність каменів, а в чому різниця між агатом і оніксом?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
    • Походження
    • Застосування

Визначення

Агат (від грецького слова "вдалий") - універсальний ювелірний виробний камінь, що володіє унікальним шаруватим малюнком, який ніколи не повторюється. Завдяки різноманітності фарб і яскравості колірних переходів цей камінь дуже популярний. Найцінніший вид агата - Глазкова, з концентричними колами навколо центральної порожнини. Мінерал непрозорий, на краях просвічує. Найчастіше зустрічається агат сірий і блакитний, а прошарку в основному білі, жовті або коричневі - в цьому і полягає перша відмінність агату від онікса, який буває більш яскравих забарвлень.

Агат, за іншими джерелами, був названий на честь річки на острові Сицилія, де вперше був знайдений. Цей камінь користувався популярністю в Середньовіччі, з нього виготовляли сережки і намисто.За часів Римської імперії агати вважалися символом богині родючості, і всі фермери носили прикраси з цього каменю. В астрології відповідає знаку Телець.

Існує безліч різновидів агату - бразильський, моховий, бастіонний, иризирующий, дисковий, зірчастий, дерев'янистий.

Онікс (від грецького слова "ніготь") - ювелірний камінь з кольоровим полосчатим малюнком. За легендами, цей камінь "біблійний", так як був в персні первосвященика під час його першого богослужіння. Має ті ж властивості, що і агат, тільки менш виражені. Окремо варто виділити чорний онікс (який, по суті, те ж саме, що чорний агат) - історично вважається, що камінь з'явився в момент з'єднання Ероса і Хаосу. У природі немає чорних оніксів ідеальної форми, і тому продавці, що пропонують круглі або овальні камені, обманюють покупця.

Серед різновидів онікса можна виділити сардонікс, мексиканський і алжирський онікси.

до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Походження

Онікс добувають в США, Індії, Росії, Бразилії та Уругваї, а також в Мексиці та Алжирі. Агат зустрічається в Росії, Індії, Монголії, Грузії, Киргизії і Вірменії. Обидва каменю імовірно мають вулканічне походження, утворюються в порожнинах застиглої лави шляхом дифузії і полімеризації кремнезему. За іншою версією, агати і онікси виходять, коли в пустотах застиглої породи шарами осідає кремнієва кислота і її розчини.

до змісту ↑

Застосування

І агат, і онікс використовують для виготовлення каменів, невеликих різьблених фігурок, циліндричних печаток, свічників і іншого. Також з агату роблять хімічні ступки і маточки.Агати і онікси застосовують в магії і народній медицині - порошком з розтертого агату, наприклад, лікують укуси скорпіона або змії. Крім того, з агату роблять втулки для точних приладів.

Агат Онікс
Відсутність колірної контрастності шарів Колірна контрастність шарів
Менша щільність Велика щільність
Смуги товщі, можуть розташовуватися не паралельно, а концентрично або овально Смуги тонкі, паралельні, прямі
Блиск матовий Блиск скляний

По завершенні нашого дослідження можна зробити висновок, що відмінностей між агатом і оніксом не так багато і всі вони стосуються в основному забарвлення. Справа в тому, що онікс є різновидом агата, більш рідкісним і ціннішим мінералом.