Різниця між газобетоном і газосиликатом

Різниця між газобетоном і газосиликатом

В даний час при зведенні малоповерхових будинків використовуються блоки з легких пористих видів бетону - газобетону і газосилікату. За своїм складом ці блоки однакові: вапно, цемент, алюмінієва пудра і кварцовий пісок. Різниця між ними полягає в кількісному змісті сировини і в тому, на якому етапі воно вступає в процес виготовлення. Давайте розберемося - чому ці блоки відрізняються, а також які їхні переваги і недоліки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Газобетон - один з типів пористого бетону, що представляє собою штучно створений камінь, який має сферичні пори (осередки) діаметром 1-3 мм, які рівномірно розподілені по всьому матеріалу. Від ступеня рівномірності їх розподілу залежить якість кінцевого продукту. Газобетон виготовляється на основі цементу шляхом природного твердіння (іноді шляхом автоклавного тверднення).

Газосилікат - різновид пористого бетону. Основа газосиликата - вапно, крім того, до складу матеріалу входять вода, пісок і газообразующие добавки (зазвичай алюмінієва пудра). Газосилікатні блоки виходять в результаті автоклавної (пічної термічної) обробки. Тобто суміш заливається в форму і відправляється в автоклав, потім вийшов в процесі термообробки блок за допомогою струни розрізають на блоки потрібних розмірів.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність між ними полягає в тому, що основою складу газобетону є цемент, а основою газосиликата - вапно. У Газосилікат міститься 24% вапна і 62% кварцового піску, а в газобетоні - 50-60% цементу. Візуально один від одного вони відрізняються кольором - газосилікат має білий колір, а газобетон буває сірим.

Газосилікат

Крім того, дані матеріали відрізняються за способом затвердіння: газосиликат проводиться в процесі термообробки в автоклаві, а ось газобетон часто отримують в процесі природного затвердіння і тільки іноді - після обробки в печі. Газобетон в порівнянні з газосиликатом має нижчу шумоізоляцію.

Газобетон

Також слід звернути увагу на те, що через свою структури газосиликат вельми гігроскопічний: матеріал активно вбирає вологу, внаслідок чого може руйнуватися. Газобетон ж завдяки своїм складом не вбирає вологу, він її пропускає. І в цьому полягає його перевага перед газосиликатом. У будинку, побудованому з такого матеріалу, завжди створюється комфортний мікроклімат.

Газосилікатні матеріали, в порівнянні з газобетонними, мають велику міцність, так як бульбашки повітря в них розподілені більш рівномірно. До речі, ці матеріали значно відрізняються за вартістю. Газосилікатні матеріали, отримані автоклавним способом, відчутно дорожче газобетонних.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Основа складу газобетону - цемент, а газосиликата - вапно.
  2. Газосилікат твердне в автоклаві, газобетон - природним чином.
  3. Газобетон в порівнянні з газосиликатом має нижчу шумоізоляцію.
  4. Газобетон в порівнянні з газосиликатом має більш низьку теплопровідність, тобто він тепліше.
  5. У газобетону - сірий колір, у газосилікату - білий.
  6. Газосилікат коштує дорожче, ніж газобетон.
  7. Показник міцності (на стиск) у газосилікату трохи вище, ніж у газобетону.