Різниця між аденомою і простатитом

Різниця між аденомою і простатитом

Простата є органом виключно чоловічого будови. Деякі фактори здатні негативно впливати на неї. При цьому в одних випадках діагностується розвиток аденоми, в інших - простатиту. Як виявляється кожне з цих станів, і чим вони відрізняються? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Загальна характеристика
  • Причини виникнення
  • Симптоми
  • Лікування

Загальна характеристика

аденоми називають пухлина певного типу, доброякісну, що починає рости в залозистому епітелії. Освіта розвивається повільно і локалізується тільки в самій простаті. Як таке воно може довго не турбувати. Але, купуючи значні розміри, аденома починає затискати найближчі судини і нерви і тиснути на шляху, що виводять сечу. Тоді недуга стає відчутним.

Простатит - поразка іншого плану. Тут мова йде про розвиток запального процесу, що супроводжується набряком тканин. Захворювання може спалахнути в гострій формі, а закріпившись без лікування з боку чоловіка, стати хронічним.

до змісту ↑

Причини виникнення

Вважається, що до аденомі може привести саме запущений простатит, хоча пухлина сама по собі не є запаленням. Не виключається і такий провокуючий фактор, як ослаблення імунітету. Однак, виходячи з специфічного віку хворіють - 45 або трохи більше, найбільш адекватним виглядає припущення про те, що аденома з'являється через гормональні перепадів.Адже приблизно в цей період вже зрілі чоловіки відчувають перебудову організму, пов'язану з переходом на якусь нову ступінь.

Що стосується простатиту, то тут не виявлено будь-які вікові межі. Це захворювання може торкнутися і ще молодого чоловіка, і похилого. Запалення часто буває обумовлено дією досягли простати патогенних організмів. Вони передаються при інтимному зв'язку або надходять в нижні органи з інших запальних вогнищ. Однак подібні проблеми не завжди пов'язані з інфікуванням. Причиною може стати, наприклад, погана циркуляція крові при малій фізичної активності.

до змісту ↑

Симптоми

В обох випадках уражена простата здатна ускладнювати вихід сечі. Позиви нерідко відчуваються вночі, що для здорових чоловіків зазвичай не характерно. Іншим неприємним проявом стає порушення чоловічої функції. Те й інше захворювання змушує відчувати біль в проблемній області, яка іноді віддає в сусідні ділянки організму. Якщо йде запальний процес, може підвищитися температура і виникнути хворобливе печіння. При простатиті, супроводжує венеричну інфекцію, чоловік, швидше за все, знайде підозрілі виділення і інші симптоми.

до змісту ↑

Лікування

В ситуації з аденомою застосовується протипухлинна терапія. Деякі фізіопроцедури тут протипоказані, а лікування антибіотиками не має сенсу. В окремих випадках порятунком стає операція.

Тим часом при простатиті важливо виявити збудника і впливати на нього за допомогою відповідних препаратів або усунути неінфекційний фактор. Корисними виявляються певні процедури, що знімають запалення і підвищують лікувальний ефект.Операція ж при такому захворюванні не проводиться.