Різниця між 3g і 4G

Різниця між 3G і 4G

Більшість людей, що мають мобільний телефон, вважають за краще з його допомогою не тільки здійснювати дзвінки і відправляти SMS, а й входити в інтернет, щоб дізнатися прогноз погоди, перевірити пошту, завантажити розклад кіносеансів. Саме тому один стандарт мобільного зв'язку змінює наступний, дозволяючи отримувати доступ в інтернет з більшою швидкістю, не погіршуючи якості зв'язку. У наші дні відбувається поступова зміна стандарту 3G (англ. third generation - третє покоління) на 4G (англ. fourth generation - четверта покоління).

3G - це покоління мобільного зв'язку, що об'єднує високошвидкісний доступ в інтернет і радіозв'язок.

3G почав розроблятися в 90-х роках, в Росії з'явився в 2002 році. Найбільш популярними є такі два стандарти 3G: CDMA2000 і UMTS (W-CDMA). Другий зі стандартів набагато більш широко відомий, тому під терміном 3G зазвичай мають на увазі UMTS.

Мережі третього покоління забезпечують такі максимальні швидкості передачі даних:

  • для нерухомих пристроїв - 2048 Кбіт / с.
  • для пристроїв, що рухаються зі швидкістю до 3 км / год - 348 Кбіт / с.
  • для пристроїв, що рухаються зі швидкістю до 120 км / ч -144 Кбіт / с.

4G - це покоління мобільного зв'язку, що характеризується високошвидкісним доступом в інтернет і підвищеною якістю голосового зв'язку.

Мережі покоління 4G почали розроблятися в 2000 році і стали впроваджуватися в багатьох країнах, включаючи Росію, починаючи з 2010 року.

До четвертого покоління прийнято відносити технології, що дозволяють здійснювати передачу даних зі швидкістю, що перевищує 100 Мбіт / с для рухомих і 1 Гбіт / с для нерухомих пристроїв. Найбільш відомі приклади - технології WiMAX і LTE, хоча на сьогоднішній день необхідними швидкостями вони володіють тільки в перспективі.

На відміну від третього покоління зв'язку, 4G повністю засноване на протоколах пакетної передачі даних і володіє технологією Voice over IP, що дозволяє передавати голосові сигнали через інтернет. Це повинно значно знизити вартість розмов.

Багато країн прагнуть відразу перейти до мереж 4G, минаючи 3G. У Росії в даний час 4G існує в 18 містах, послуги з підключення надають такі компанії: Yota, Freshtel, Мегафон, МТС.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В мережах 4G мінімальна швидкість передачі даних 100 Мбіт / с, в 3G - всього 144 Кбіт / с.
  2. 3G з'явився на десять років раніше, ніж 4G, внаслідок чого має більш велику область покриття і більше варіантів підключення.
  3. 4G повністю засноване на протоколах пакетної передачі даних і володіє VoIP, а 3G поєднує в собі передачу як голосового трафіку, так і пакетів даних.