Кращі мультфільми всіх часів (топ-5)

Кращі мультфільми всіх часів. Дитинство. Величезне щастя, коли мама приносить в подарунок новий мультфільм, і його можна годинами переглядати знову і знову. Зараз виходить безліч нових мультфільмів, іноді орієнтуються зовсім не на дитячий вік, але є такі, які залишаться в пам'яті багатьох назавжди. Хтось виріс на цих мультиках, хтось ростив на них своїх дітей, а хтось подивився або подивиться або тільки через десяток років після виходу. Звичайно, рейтинг кращих мультфільмів вкрай суб'єктивний, але, думаю, з цим погодяться багато.

5. Балто (Balto), 1995 г.

Балто - мультфільм, в якійсь мірі заснований на реальних подіях. На початку мультфільму показується пам'ятник, який дійсно знаходиться в Центральному парку Нью-Йорка і споруджений він у честь лайки, яка врятувала містечко Ном від епідемії дифтерії. Лайку звали Балто.

Балто ж з мультфільму не зовсім лайка, він наполовину пес, а наполовину вовк. Така родовід робить його ізгоєм серед собак містечка, і лише кілька друзів залишаються відданими йому. У місті розгорається епідемія, яка загрожує життю багатьох людей, в тому числі маленьку дівчинку, яка є господинею подруги Балто Дженни. За необхідними ліками відправляє собача упряжка, але на зворотному шляху собаки збиваються з дороги. І лише вовча частина суті Балто допоможе їм відшукати дорогу і врятувати містечко.

4. Віднесені примарами (Sen to Chihiro no kamikakushi), 2001.

Під час переїзду в новий будинок родина заблукала в загадковому лісі, в якому знайшла не менше дивний містечко, що нагадує старий парк розваг. Городок виявився порожнім і складається суцільно з ресторанчиків, в яких також нікого не виявилося. Але в одному з них стояли столи, що ломляться від страв, і батьки вирішують перекусити, а їх десятирічна дівчинка вирушає оглядати містечко. Вона зауважує, що з наступ темряви містечко заповнюється дивними істотами, схожими на тіні, а пересохле русло, через яке вони пройшли в місто перетворилося на бурхливу річку. Повернувшись в ресторанчик, де вона залишила батьків, дівчинка виявляє, що вони перетворилися в свиней. Налякана дівчинка зустрічає хлопчика на ім'я Хаку, який пояснює їй, що можна зробити. І дівчинці доводиться довго і наполегливо працювати на Юбаба - господиню цього містечка, щоб повернутися додому з батьками.

Незважаючи на казковість дій в мультфільмі дуже багато життєвих ситуацій і яскравих образів.

3. Як приручити дракона (How to Train Your Dragon) 2010

Багато поколінь острова Телепень виросло в ненависті до драконам, які в періодичних набігах тягли худобу, підпалювали будинки, вбивали жителів. Але син вождя племені Іккінга не знайшов в собі сили навчитися вбивати драконів, за що його висміювали все ровесники, а так само і дорослі, але він був упевнений, що як тільки він уб'є дракона, його життя кардинально зміниться. І під час чергового нападу драконів Іккінга вдається підбити самого таємничого дракона - нічну фурію, але знайшовши його в лісі, хлопчик не вирішується добити беззахисне істота. На наступний день Іккінга знайшов дракона на тому ж місці - він не міг літати через травму хвоста.Хлопчик приніс йому риби і зробив протез для хвоста, вони стали літати разом і поступово подружилися. Згодом Іккінга дізнався багато про драконів, що дозволило їм перемагати на змаганнях, не завдаючи при цьому шкоди драконам. Так само він дізнався, що їду і худобу дракони крадуть зовсім не для себе, їм доводиться годувати величезного дракона, що живе в печері. Тепер перед Іккінга стоїть завдання показати одноплемінникам світ, який він побачив.

2. Валл-І (WALL · E), 2008

В далекому майбутньому планета Земля виявилася настільки забруднена, що людям довелося тимчасово переміститися жити в космічний корабель, в якому всю роботу виконують роботи, а в цей час інші роботи очищають планету від сміття. Але пройшло 700 років, люди все так же живуть в космосі, і при цьому їх м'язи настільки атрофувалися, що вони не можуть навіть переміщатися без допомоги роботів, а на Землі з усіх роботів залишився тільки один - WALL · E. Цей робот продовжує збирати сміття в величезні купи, але при цьому ще колекціонує залишки колишньої цивілізації. Але його розмірене життя порушує EVE - робот, посланий людьми для пошуку рослинності на планеті, в яку миттєво закохується WALL · E, і він відправляється разом з нею на корабель. А там капітан корабля приймає рішення повертатися на Землю, щоб самим відновити планету, але як опинилася головний комп'ютер корабля - AUTO, який починає приймати самостійні рішення.

  1. Король Лев (The Lion King), 1994

3D версія мультфільму Король Лев, завоювала звання «Кращий мультфільм 2012 року».

У короля-лева Муфаси народжується довгоочікуваний спадкоємець Сімба, який в майбутньому повинен стати королем савани. Але брата Муфаси такий розклад не влаштовує, до народження Сімби він був єдиним претендентом на трон.Шрам (так звуть брата короля) вирішує вбити Муфаса і його сина і заманює Симбу під копита біжить стада антилоп. Муфаса кидається на допомогу і рятує левеняти, але сам насилу зачіпається за край скелі, звідки його скидає Шрам. Після цього Шрам переконує Симбу, що смерть батька - його вина, і змушує майбутнього короля втекти.

Сімба збігає, і знайомиться з незвичайною парочкою - бородавочником Пумбой і сурікатом Тимоном. Разом з ними він росте і вчиться, що все в житті - Хакуна Матата. Але одного разу в існування трьох друзів забігає в пошуках їжі левиця, в якій Сімба дізнається подругу дитинства Налу. Від неї він дізнається, що Шрам зайняв трон, і приймає рішення повернутися додому, щоб стати королем.