Воскресіння або неділю - як правильно?

Воскресіння або неділю - як правильно?

Слова "воскресіння" і "воскресіння" є спорідненими, але не взаємозамінними. Неточність їх вживання в мові веде до спотворення сенсу висловлювання, тому є необхідність визначити відмінності в лексичному значенні цих слів.

" Воскресіння " позначає дію або стан, виражене дієсловом "воскреснути", і в російській мові визначається як відродження, внутрішнє оновлення, повернення до духовних витоків. Етимологічно воно пов'язане зі словом "хрест", сакральний зміст якого полягає в випробуванні, зумовленому вищими силами і необхідному для духовного становлення особистості. "Воскреснути" в біблійній лексиці має значення повернутися до життя на більш високому моральному рівні.

В сучасному тлумаченні це значення зберегло пафосність і метафоричність, тому слово "воскресіння" використовується переважно в літературно-художніх стилях мови.

У житті кожному дається під силу, але тільки міцні духом можуть керувати долею і пережити воскресіння після падіння в безодню.

Традиція святкувати воскресіння Христа заснована на релігійних ритуалах і народні звичаї.

Слово " Субота " має більш вузьке і конкретне значення.Воно називає сьомий за рахунком день тижня, який вважається вихідним, призначеним для відпочинку.

Звичай присвячувати цей день духовного вдосконалення в християнському світі пов'язаний з біблійним переказом про воскресіння Ісуса Христа. Звідси - очевидна смислова близькість слів "Неділя" та "воскресіння".

В сучасній російській мові слово "Неділя" практично втратило первісне значення, пов'язане з біблійним прочитанням. Воно увійшло в повсякденну мову і закріпилося як нейтральна лексична одиниця.

Наступної неділі ми вирішили відправитися за грибами.

Дзвінка не було ні в суботу, ні в неділю: телефон начебто онімів.

До неділі залишалося три дні, і хотілося встигнути переробити всі справи, щоб провести вихідний в колі друзів.

У промові важливо враховувати смислове відміну слів "воскресіння" і "воскресіння". Вони не є повною і короткою формою одного іменника, а виступають в ролі самостійних лексико-семантичних одиниць і вживаються в різних мовних ситуаціях.

Topinfoweb.com. ru визначив, що різниця між словами "воскресіння" і "воскресіння" полягає в наступному:

  1. Слово "воскресіння" за змістом тісно пов'язане з дієсловом "воскреснути" і має значення відродитися, оновиться. Іменник "Неділя" втратило пряму смислове зв'язок з поняттям "воскресіння". У сучасній мові воно називає день тижня.
  2. Слово "воскресіння" відноситься до пафосною лексиці і найчастіше вживається в художніх текстах. Іменник "Неділя" вважається лексично нейтральним, загальновживаним.
  3. Ці слова етимологічно близькі, але в сучасній мові виконують різні стилістичні функції.