Рейтинг десяти найбільших в світі вулканів

Вулкани - це місце, де магма виходить на поверхню планети. Все просто. Але до сих це майже невивчена природна стихія, яка завдає величезних руйнувань людським поселенням, але в той же час це - видовище, яке не може не зачаровувати. Особливо гарні і небезпечні великі вулкани, про які слід дізнатися кожному.

10. Мауна-Лоа - вулкан в Тихому океані на острові Гаваї, відомий своїми по істині гігантськими розмірами, його висота досягає 4170 метрів, а ось обсяг слагающего матеріалу становить 80 000 кубічних кілометрів. Останнє виверження вулкана відбулося в 1984 році.

9. Тахумулько - найвища точка Центральної Америки і Гватемали, 4220 метрів вище рівня моря. Має дві вершини: молоду на західній частині конуса, і древню - на східній. На сьогоднішній день вулкан сплячий, немає навіть відомостей про останні виверженнях.

8. Рейнір - вулкан, розташований в штаті Вашингтон, висотою 4392 метрів. Є найвищою точкою Каскадних гір. Вулкан сплячий, останні невеликі виверження були в 1854 році, але активність проявлялася аж до 1894 року.

7. Ключевська Сопка - діючий вулкан висотою 5000 метрів. Розташовується на сході півострова Камчатка, знаходиться в постійній активності: у 2010 році погрожував повітряної авіації.

6. Сангай - вулкан на схилі Анд в Еквадорі. Висота над рівнем моря - 5230 метрів. Основу гори складає древній вулкан, а ось верхня частина - молоді гірські породи, які складають конус.З 1728 року постійно викидав попіл і пари, останнє виверження було в 1975 році.

5. Невадо-дель-Уїла - вулкан висотою 5365 метрів розташовується в Колумбії, і є найвищою точкою країни. До 2007 року вулкан вважався недійсним, так як більше 500 років був неактивний, але потім почав проявляти незначні сейсмічні активності.

4. Орисаба - пам'ятка Мексики, це найвища гора країни. Її висота 5700 метрів, а останнє виверження вулкана відбувалося в 1687 році. Найвища активність вулкана припадала на XVI-XVII століття.

3. Котопахи (Котопаші) - це найактивніший вулкан Еквадору, з 1738 року він вивергався понад 50 разів. Останнє виверження в 1976 році. Його висота 5897 метрів, вище 4700 метрів покритий льодовиками. Цікавий тим, що за формою він майже ідеальний конус.

2. Льюльяльяко - найвищий вулкан в світі , який розташовується на кордоні Чилі та Аргентини. Його висота 6723 метри. Вулкан є чинним, хоча останнє виверження було в 1877 р, а на сьогоднішній день його вершина покрита льодовиками.

1. На Землі існують тисячі величезних вулканів, але якщо місця, де є і побільше. Наприклад, на Марсі. Деякі вулкани досягають там просто неймовірних розмірів. Найбільший з них - Олімп. У рейтингу великих вулканів він безсумнівно на першому місці. Вона височіє над навколишньою місцевістю на 24 кілометри! Це найбільший вулкан в Сонячній системі.