Рейтинг туристичних визначних пам'яток світу 2016

Напередодні літнього сезону відпусток важливо заздалегідь вибрати місце для відпочинку. Можна рвонути на лоно природи "в село, до тітки, в глушину", або відправитися підкорювати вершини гір і підводні простори. А можна поєднати приємне з пізнавальним: і відпочити і помилуватися на знамениті культурні пам'ятки. Їх рейтинг склав туристичний портал TripAdvisor.

Переможці були визначені з використанням алгоритму, що враховує кількість і якість оглядів та рейтингів пам'яток по всьому світу . Представляємо вам десятку головних об'єктів культури на Землі.

Зміст:

  • 10. Міланський собор, Італія
  • 9. Меморіал Лінкольна і Блискучий басейн, Вашингтон, США
  • 8. Альгамбра, Гранада, Іспанія
  • 7. Церква Спас-на-Крові Санкт-Петербург, Росія
  • 6. Мескіта, Кордова, Іспанія
  • 5. Тадж-Махал Агра, Індія
  • 4. Собор Святого Петра, Ватикан, Італія
  • 3. Ангкор-Ват, Сієм Ріп, Камбоджа
  • 2. Мечеть шейха Зайда, Абу-Дабі, ОАЕ
  • 1. Мачу-Пікчу, Перу

10. Міланський собор, Італія

Одна з найкрасивіших готичних церков в світі. Головною визначною пам'яткою є зроблена з золота статуя покровительки Мілана. А ще тут зберігається один із цвяхів, якими, згідно з Біблією, прибивали до хреста Ісуса Христа.

9. Меморіал Лінкольна і Блискучий басейн, Вашингтон, США

Меморіал простий і фундаментальний.Вечірньої пори він підсвічується і відбивається у воді басейну. Є місцем національного значення, яке вшановує пам'ять одного з найвидатніших президентів Америки.

8. Альгамбра, Гранада, Іспанія

В цьому архітектурно-парковому ансамблі багато світла і води. Вона дзюрчить в фонтанах, біжить по каналах і виблискує бризками в ставках і водоймах. А кипарисові алеї, клумби з красивими квітами і апельсинові дерева розташовують до неспішної прогулянки.

7. Церква Спас-на-Крові Санкт-Петербург, Росія

Золоті куполи церкви буквально засліплюють, якщо поглянути на них сонячним днем. Спас-на-Крові було зведено на місці вбивства імператора Олександра II в березні 1881 року, за рахунок коштів, пожертвуваних царською сім'єю і тисячами росіян

6. Мескіта, Кордова, Іспанія

Спочатку називалася Великої мечеттю Кордови і була перетворена в християнський собор після іспанської Реконкісти.

Сьогодні багато туристів приїжджають, щоб побродити серед лісу стовпів з яшми, онікса, мармуру і граніту. Вони виготовлені з частин римського храму, раніше побудованого на цьому місці. У центрі Мескіти знаходиться купол, всипаний синіми плитками у формі зірок.

5. Тадж-Махал Агра, Індія

Цей білий мармуровий мавзолей - символ любові і скорботи Шаха Джахана по свою дружину Мумтаз Махал, яка перед смертю попросила чоловіка звести усипальницю, рівну їх любові. За легендою, Шах почав споруджувати мавзолей з чорного мармуру і для себе. Однак його син Аурангзеб узурпував владу і будівництво другої гробниці не було завершено.

4. Собор Святого Петра, Ватикан, Італія

Найбільша історична християнська церква на планеті. Розташована на площі Сан-П'єтро і славиться приголомшливим, багатим інтер'єром з великою кількістю надгробків, статуй і вівтарів.

3. Ангкор-Ват, Сієм Ріп, Камбоджа

В цьому храмовому комплексі знаходяться залишки столиці кхмерської імперії. Як і інші культові спорудження Камбоджі, побудований в стилі "храм-гора". Однак на відміну від інших кхмерских храмів, які були лише місцем проживання богів, Ангкор-Ват призначався також для поховання правителів.

2. Мечеть шейха Зайда, Абу-Дабі, ОАЕ

Над мечеттю гордо височіють 82 прекрасних купола, прикрашених білим мармуром. Цим же матеріалом прикрашений і внутрішній декор.

Це найбільша мечеть в ОАЕ. Її дизайн був натхненний ідеєю "об'єднання світу" - і мандрівників з різних країн дійсно об'єднує захоплення цим білосніжним, величезним архітектурним шедевром. Благо, в мечеть безкоштовно пускають всіх бажаючих, крім прихильників ісламу.

1. Мачу-Пікчу, Перу

Цитадель інків, розташована на східному схилі Анд, зайняла верхній рядок у топ-10 туристичних визначних пам'яток 2016 року. Що ж в ній так приваблює мандрівників? Можливо, величні стародавні споруди, складені з ретельно оброблених каменів. А може бути, загадка: чому це місто був покинутий, адже до нього не добралися іспанські конкістадори. Або ж чудові панорами з переважанням зеленого, блакитного та білого, що відкриваються погляду тих, хто дістався до Мачу-Пікчу. Нехай читачі вирішують самі.