Рейтинг найбезпечніших авіакомпаній світу

Безумовно, літак - найшвидший серед пасажирських видів транспорту. Однак мільйони людей бояться літати - адже щороку трапляється щонайменше кілька великих авіакатастроф, в яких гинуть сотні пасажирів.

Знизити ризик можливо, вибираючи для подорожі найнадійніші авіакомпанії . Визначити їх нескладно, адже цілий ряд дослідницьких організацій регулярно аналізують діяльність перевізників, публікуючи результати оцінки. Сьогодні ми пропонуємо рейтинг безпеки авіакомпаній за даними німецького дослідницького бюро JACDEC. Щоб відповісти на питання: " Яка авіакомпанія найбезпечніша в світі? ", експерти оцінили статистики подій за останні 10 років.

Зміст:

 • 15. Трансаеро - найбезпечніша авіакомпанія Росії.
 • 14. EVA Air
 • 13. British Airways
 • 12. Lufthansa
 • 11. Qantas
 • 10. Air New Zealand
 • 9. Air Berlin
 • 8. Virgin Blue
 • 7. Emirates
 • 6. JetBlue
 • 5. Hainan Airlines
 • 4. Etihad Airways
 • 3. Cathay Pacific
 • 2. Finnair
 • 1. All Nippon Airways - найбезпечніша авіакомпанія світу за версією JACDEC.

15. Трансаеро - найбезпечніша авіакомпанія Росії.

Трансаеро займає друге місце серед національних компаній за обсягом пасажирських перевезень. Жодного разу з літаками авіакомпанії не траплялося дійсно серйозних подій, що призвели до загибелі людей.

14. EVA Air

- китайські авіалінії, що перевозять пасажирів з 1989 року. Ніяких серйозних аварій з літаками компанії не траплялося з моменту її заснування.

13. British Airways

- не потрапляла не перші смуги газет з 1976 року, коли лайнер Британських авіаліній зіткнувся в небі з літаком авіакомпанії Inex Adria. Загинули 63 людини. З того моменту літаки British Airways літають без втрат.

12. Lufthansa

- хоча і має на своєму рахунку інцидент, який забрав життя двох пасажирів в 1993 році, відрізняється таким же високим ступенем надійності, як і інші безпечні авіалінії світу , що увійшли до рейтингу.

11. Qantas

- в минулому році очолювала список JACDEC, але в зв'язку зі зміною методики оцінки, опустилася на 11-е місце. Проте, австралійські авіалінії Qantas вважаються високонадійними, і входять в першу десятку рейтингу " Найбезпечніші авіакомпанії " від швейцарського агентства ATRA.

10. Air New Zealand

- замикає десятку найбезпечніших авіакомпаній. За 32 роки існування, компанія не втратила жодного лайнера.

9. Air Berlin

- другий німецький перевізник, який опинився на високих позиціях рейтингу. На рахунку авіаліній - 32 роки безаварійних перельотів.

8. Virgin Blue

- австралійські авіалінії, що перевозять пасажирів на протязі 11 років. Ніяких серйозних подій на рейсах компанії не зареєстровано.

7. Emirates

- відрізняється не тільки сервісом високого рівня, але і високою надійністю Всі рейси компанії протягом 26 років були абсолютно безпечні.

6. JetBlue

- американський перевізник, що не вбив жодного пасажира або члена екіпажу за 11 років роботи на ринку.

5. Hainan Airlines

- найбезпечніша авіакомпанія Китаю. На рахунку перевізника - 18 років польотів без втрат.

4. Etihad Airways

- наймолодша з авіакомпаній, представлених в рейтингу. За 8 років роботи перевізник з Об'єднаних Арабських Еміратів не втратила жодного літака.

3. Cathay Pacific

- великий авіаперевізник з Гонконгу. На рахунку компанії - 39 років польотів без аварій.

2. Finnair

- найбезпечніша авіакомпанія Європи. Фінський перевізник працює на ринку аж з 1923 року. Остання аварія, яка забрала життя 22 пасажирів, сталася з лайнером компанії в 1963 році.

1. All Nippon Airways - найбезпечніша авіакомпанія світу за версією JACDEC.

Лідер рейтингу може похвалитися 40 роками безаварійних перельотів. Хоча з лайнерами компанії траплялися неприємні інциденти, так в 1995 і 1999 роках літаки All Nippon Airways виявлялися в захопленні у терористів. І якщо в першому випадку ніхто не загинув, то в другому був убитий один пілот.

З числа російських авіаперевізників в рейтингу JACDEC крім Трансаеро виявився і лідер національного ринку - компанія Аерофлот, яка посіла 35 місце. Репутацію Аерофлоту зіпсувала катастрофа Airbus A310, що сталася на рейсі Москва - Гонконг в 1993 році.