Рейтинг надійності банків Росії 2015 (forbes)

Міжнародні рейтингові агентства регулярно оновлюють рейтинги російських банків. На оцінку експертів впливає здатність кредитної організації вистояти в умовах економічного спаду і діючих, а також потенційно можливих санкцій.

Пропонуємо рейтинг надійності банків 2015 року , за версією Forbes. Список банків Росії, що мають найбільш високі рейтинги зі стабільним прогнозом.

Зміст:

  • 10. Росбанк
  • 9. Юникредит Банк
  • 8. Сбербанк
  • 7. МСП Банк
  • 6. Торгово-промисловий банк Китаю
  • 5. Креді Агріколь КІБ
  • 4. БНП Паріба
  • 3. Ейч-Ес-Бі-Сі Банк
  • 2. Сітібанк
  • 1. Нордеа Банк

10. Росбанк

Власником популярного російського банку є міжнародна група Societe Generale. Клієнтська база банку налічує понад 3, 3 млн. Приватних клієнтів. Мережі Росбанка складається з 550 відділень.

9. Юникредит Банк

Банк займає 10-е місце за активами, а також 9-е - за величиною капіталу. Всі акції Юникредит належать австрійському UniCredit Bank Austria. Банк є універсальним і пропонує росіянам широкий спектр фінансових послуг.

8. Сбербанк

Банк є першим в країні за величиною активів і за розміром капіталу. У Ощадбанку понад 110 мільйонів клієнтів. Офіси та представництва банку є в СНД, 9 країнах Центральної та Східної Європи, в Туреччині, Індії та Німеччини.

7. МСП Банк

Один з двох банків без іноземного капіталу, які увійшли в десятку найбільш стійких.Стабільність банку, на думку міжнародних агентств, заснована на участі держави. Всі акції МСП належать Зовнішекономбанку.

6. Торгово-промисловий банк Китаю

Єдиним акціонером є найбільший китайський банк Industrial and Commercial Bank of China Limited. З фізичними особами банк працює тільки в частині переказів без відкриття рахунку. Юридичним особам ICBC пропонує широкий спектр послуг.

5. Креді Агріколь КІБ

Як і багато інших "дочки" іноземних банків, Креді Агріколь в Россі і не працює з фізичними особами, орієнтуючись на корпоративний сегмент. Банк належить французькій фінансовій групі Credit Agricole.

4. БНП Паріба

Банк є донькою одного з 6 найсильніших у світі банків BNP Paribas. За величиною активів банк займає в Росії 78-е місце, за розміром капіталу - 67-е. БНП Паріба орієнтований на роботу з корпоративним сегментом.

3. Ейч-Ес-Бі-Сі Банк

Власником банку є одна з найбільших фінансових груп - HSBC. Банк працює в Росії з 2002 року, за розміром капіталу займає 72-е місце, а за величиною активів - 60-е. Банк орієнтований цілком на корпоративних клієнтів і не обслуговує фізичних осіб.

2. Сітібанк

Банк входить до міжнародної групи Citigroup. Іноземний капітал забезпечує банку високі рейтинги, незважаючи на економічну та політичну нестабільність на російському ринку.

1. Нордеа Банк

Контрольний пакет акцій банку належить скандинавській групі Nordea. У Нордеа Банку максимальний з російських кредитних організацій рейтинг надійності від Fitch - за національною шкалою - "AAA (rus)", довгостроковий рейтинг дефолту емітента - "BBB-".