Рейтинг найпотужніших атомних електростанцій (АЕС) в світі

У зв'язку з моторошними подіями, що відбулися в Японії, атомні електростанції все більше привертають увагу ЗМІ, і викликають величезну кількість про те, чого більше несуть електростанції: користі чи небезпеки. Але все ж ці електростанції вимагають просто мізерна кількість палива, що є безперечною перевагою перед іншими видами електростанцій, при тому, що витрати на будівництво АЕС рівні або лише трохи перевищують аналогічні витрати на будівництво ТЕС. На сьогоднішній день в світі існує більше 400 АЕС, а ті, які представлені нижче входять в рейтинг найпотужніших АЕС в світі .

Зміст:

  • 10. Уінтерсберг (Wintersburg)
  • 9. Охі (Ohi)
  • 8. Брюс (Bruce County)
  • 7. Каттном (Cattenom)
  • 6. Палюель (Paluel)
  • 5. Норд (Nord)
  • 4. Йонван (Yeonggwang)
  • 3. Запорізька АЕС
  • 2. Касівадзакі-Каріва (Kashiwazaki-Kariwa)
  • 1. Фукусіма I і II

10. Уінтерсберг (Wintersburg)

Місце розташування: США, Аризона

Це найбільший атомний об'єкт в США, він забезпечує енергією близько чотирьох мільйонів чоловік, виробляючи 3, 2 ГВт електроенергії, а його максимальна потужність складає 3 942 МВт. Електростанція займає собою 16 км кв.

9. Охі (Ohi)

Місце розташування: Японія, Фукуї

Станція, повна потужність якого становить 4 494 МВт, складається з 4-х реакторів.

8. Брюс (Bruce County)

Місце розташування: Канада, Онтаріо

На території Північної Америки це найбільший ядерний об'єкт, його максимальна потужність складає 4 693 МВт.Складається з восьми реакторів, на сьогоднішній день з яких використовується шість.

7. Каттном (Cattenom)

Місце розташування: Франція, Лотарингія

Повна потужність станції становить 5 200 МВт, в ній знаходяться 4 робочих реактора. Станція займає собою невелику площу.

6. Палюель (Paluel)

Місце розташування: Франція, Верхня Нормандія

Станція розташовується в несподівано маленькому селі на півночі Франції, і все населення цього поселення працює на електростанції. 5 320 МВт становить повну потужність АЕС.

5. Норд (Nord)

Місце розташування: Франція, Гравлін

Це найбільший ядерний об'єкт з усіх, що знаходяться у Франції, а всього в країні розташовується понад 50 реакторів. Повна потужність цього об'єкта становить 5 460 МВт.

4. Йонван (Yeonggwang)

Місце розташування: Південна Корея

Перший реактор станції був запущений в експлуатацію в 1986 році, а на даний момент максимальна потужність, яку може видавати станція, становить 5 875 МВт.

3. Запорізька АЕС

Місце розташування: Україна, Запоріжжя

Ця електростанція найбільша у всій Європі і найбільший постачальник електроенергії в Україні, складається з шести реакторів. Максимальна потужність складає 6 000 МВт.

2. Касівадзакі-Каріва (Kashiwazaki-Kariwa)

Місце розташування: Японія

Атомна електростанція нового покоління, включає в себе п'ять реакторів BWR, і два - ABWR, які на даний момент не використовуються ніде більше. Максимальна потужність станції становить 7 965 МВт.

1. Фукусіма I і II

Місце розташування: Японія, Фукусіма

Так як ці дві електростанції розташовуються всього в 11 км один від одного, їх можна вважати однією АЕС. Обидві електростанції сильно постраждали від землетрусу і цунамі, 4 реактора з 6 мають сильні пошкодження.Але до катастрофи це була найпотужніша АЕС в світі, максимальна вихідна потужність якої становила 8 814 МВт.

Автор: Олена Каштанова