Рейтинг найпопулярніших старих кросоверів і позашляховиків в Росії

Аналітичне агентство "АВТОСТАТ" представило дослідження російського вторинного ринку легкових машин. Експерти вивчили продажу кросоверів і позашляховиків (SUV) з пробігом і визначили, які моделі найбільш популярні у вітчизняних автовласників.

Представляємо топ-5 найбільш популярних уживаних машин серед позашляховиків і кросоверів 2016 року.

Зміст:

  • 5. Land Cruiser Prado
  • 4. Toyota Land Cruiser
  • 3. Toyota RAV4
  • 2. Chevrolet Niva
  • 1. LADA 4 × 4

5. Land Cruiser Prado

Обсяг ринку за 10 місяців - 25, 6 тис. Примірників.

За відгуками власників, цей позашляховик по прохідності - як російський "УАЗ", тільки без російських же недоліків у вигляді неякісного складання. Можна експлуатувати "і в хвіст і в гриву" і змінювати лише витратні матеріали. А потім продати на вторинному ринку, підкоп і купити новий Land Cruiser Prado.

Недоліки: витрата палива, близько 20 літрів з двигуном 4 літри. А ще це авто - одне з найчастіше викрадаються в Росії.

4. Toyota Land Cruiser

Обсяг ринку за 10 місяців - 27 тис. Примірників.

Ще один японський позашляховик, що поєднує в собі масивність з надійністю, високу прохідність з комфортною їздою, якість з довговічністю. Японці не роблять автомобілі "аби їздили". Їх дітище має "їздити і їздити", а потім ще трішечки їздити, щоб діти автовласника передали машину своїм дітям.Движок заводиться на будь-якому морозі, є клімат-контроль, салон обтягнутий шкірою, є підігрів задніх сидінь, а звуковий контроль вчасно попередить про не пристебнутий ремінь безпеки. Машина, як то кажуть, "для людей".

Мінус: в місті піде від 20 до 23 літрів палива на 100 км, на трасі - від 13 до 15, 5 літрів.

3. Toyota RAV4

Обсяг ринку за 10 місяців - 31, 4 тис. Примірників.

І знову в рейтингу найбільш продаваних старих позашляховиків і кросоверів знаходиться виріб японського автопрому. На швидкості до 140 км кросовер поводиться дуже впевнено, при більш високій вже краще не "виляти" по дорозі. Підвіска надійна, але дещо жорстка. Матеріал внутрішньої обробки стійкий до подряпин, що оцінять ті, хто возять дітей або тварин. Їздити комфортно навіть на довгі дистанції, хоч на місці водія, хоч на пасажирському сидінні. На дизельному двигуні витрата палива по міських дорогах становить близько 8 літрів, а по трасі - 6 літрів.

Недоліки: багажник маленький, але його можна "наростити", якщо зняти задні сидіння.

2. Chevrolet Niva

Обсяг ринку за 10 місяців - 55 тис. Примірників.

Гарний, зручний і простий в обслуговуванні позашляховик з відмінною оглядовістю і хорошою прохідністю по гірських дорогах, крижаним трасах і ярах. На задньому сидінні можуть розміститися 4 людини, не відчуваючи себе при цьому оселедцем в банці.

Недоліки: шум і вібрація трансмісії, двигун малопотужний і схильний до перегріву. Розганяється повільно, але важко очікувати від масивного позашляховика великий жвавості.

1. LADA 4 × 4

Обсяг ринку за 10 місяців - 80, 8 тис. Примірників.

Лідер топ-5 найбільш продаваних SUV з пробігом 2016 року любимо російськими автомобілістами з кількох причин.До них відносяться: висока посадка, прохідність, невисока (у порівнянні з іншими учасниками вторинного ринку) ціна, доступність запчастин, високий кліренс (205 мм), простота в ремонті. Великі пагорби, засніжені траси, грунтовка - "Лада" 4 × 4 подолає всі.

Мінуси: більшість власників відзначають велику "ненажерливість" машини (від 12 літрів і вище), корозійної, погану шумоізоляцію.

У порівнянні з періодом "січень-жовтень 2015 року" обсяг вторинного ринку кросоверів і позашляховиків в Росії виріс на 15%. Мабуть, під час кризи все більше жителів РФ економлять на нових автомобілях, вважаючи за краще купувати нехай і з других рук, але перевірені часом і російським бездоріжжям марки.