Рейтинг найдорожчих брендів світу 2017

Провідні світові бренди не можуть дозволити собі стояти на місці в очікуванні змін. Замість цього вони діють на випередження подій, і продовжують рости, не піклуючись про збереження статус-кво. Лідерами у своїй галузі їх робить те, що вони визнають важливість інвестування в просування бренду, і в той час вкладають гроші в інновації та покращення вже існуючих товарів, щоб залишатися попереду конкурентів.

Аналітики консалтингового агентства Interbrand опублікували Global Brands Report - рейтинг найдорожчих брендів 2017 року .

Він заснований на трьох основних факторах:

  • Фінансові показники, отримані за рахунок реалізації фірмових продуктів і послуг.
  • Роль, яку ім'я бренду грає в наданні впливу на вибір клієнта
  • Лояльність клієнтів (внесок бренду в прийдешню прибуток компанії).

В щорічний топ-100 Interbrand входять тільки компанії, чий бізнес діє на трьох або більше материках, і отримують третину прибутку поза рідною країною. Тому в списку найдорожчих світових брендів немає жодної російської фірми.

Ось як виглядають найбільш дорогі торгові марки 2017 року.


П'ять найбільш швидкозростаючих брендів в цьому році - це найбільша соцмережа Facebook (+ 48% до вартості), торгова онлайн-майданчик Amazon (+ 29%), розробник ПЗ Adobe (+ 19%), концерн Adidas, що випускає спортінвентар, одяг і взуття для спорту (+ 17%) і один з улюблених брендів кавоманів Starbucks (+ 16%).

Більше половини кращих світових брендів працюють в одному з чотирьох секторів:

  • автомобільна індустрія (16 учасників топ-10);
  • технології (15 компаній);
  • фінансові послуги (12 брендів);
  • і товари повсякденного попиту (9 торгових марок).

Найбільш швидкозростаючим сектором в процентному вираженні виявився ритейл (19%), за ним йдуть спортивні товари (10%), технології (8%), логістика (7%) і фінансові послуги (6%).

Згідно зі звітом Interbrand, в списку кращих світових брендів 2017 року домінують Сполучені Штати з 52 брендами в топ-100. За США йде Німеччина (10 брендів) і Франція з її вісьмома брендами (переважно моди і краси): Louis Vuitton, Hermes, Axa, L'Oreal, Danone, Cartier, Dior і Moet & Chandon.

Як сказав гендиректор Interbrand Джез Фремптон: "Єдина константа - це зміни, і ми живемо в один з найбільш захоплюючих періодів змін з часу промислової революції. Зміни, які ми спостерігаємо, є громадськими, професійними, технологічними, економічними, індустріальними і впливають на кожен аспект торгівлі і життя. У цьому постійно мінливому контексті зростання стає все складнішим. Бізнес повинен знаходити все нові засоби, щоб бренд був як легко пізнаваний, так і актуальний для тієї чи іншої культури, з оздавать платформу, що дозволяє отримати захоплюючий і унікальний досвід, а також засіб залишатися актуальним, значущим і цінним. У цьому мінливому світі бізнесу потрібні бренди більше, ніж будь-коли ".