Рейтинг найнебезпечніших туристичних напрямків 2011 року

Закордонні курорти щорічно привертають мільйони росіян. Однак слід зазначити, що відпочинок за кордоном не завжди є безпечним. Оцінити рівень ризикованості того чи іншого туристичного напрямку дозволяє TD-Index (Travel Danger Index). Показник залежить від кількості страхових випадків з російськими громадянами в тій чи іншій країні, а також від загальної кількості тих, хто виїхав за кордон. Дослідження проводилися по 31 напрямку з числа найбільш популярних серед наших співвітчизників. Дані були надані лідерами галузі туристичного страхування - це 11 компаній, на частку яких припадає 90% ринку.

Рейтинг п'яти найнебезпечніших туристичних напрямків у 2011 році виглядає наступним чином.

Зміст:

  • 5. На п'ятому місці розташовується Іспанія.
  • 4. На четвертому місці опинилася Болгарія,
  • 3. Таїланд з TD-Index 138 відкриває трійку лідерів рейтингу.
  • 2. Другий рядок рейтингу дістається Єгипту.
  • 1. Найвищий рейтинг небезпеки (280) отримала Туреччина

5. На п'ятому місці розташовується Іспанія .

Це європейська держава залучає наших туристів не тільки багатою культурою, але і можливістю за доступною ціною відпочити на березі Середземного моря. А пляжний відпочинок, як правило, лідирує за кількістю нещасних випадків. Крім того, іспанські посольства багатьох держав (США, Японії, Великобританії, Австралії, Канади) додатково попереджають своїх туристів про високий рівень активності місцевих кишенькових злодіїв.

4. На четвертому місці опинилася Болгарія ,

яку росіяни також вважають за краще відвідувати в літній сезон для відпочинку на узбережжі. Причому TD-Index в обох європейських країн (Болгарії та Іспанії), що потрапили в рейтинг, практично однаковий і становить близько 46 пунктів.

3. Таїланд з TD-Index 138 відкриває трійку лідерів рейтингу.

Причому обсяги виплат по туристичним страховками росіянам, який відвідав Таїланд з січня по серпень 2011 року, склали більше 55 мільйонів рублів. До речі, в списку найбільш небезпечних туристичних напрямків, складеному британським журналом Forbes, Таїланд також розташувався на одній з лідируючих позицій. Серед небезпек, що підстерігають мандрівників, - отруєння харчовими продуктами і водою, крадіжки, невисокий рівень безпеки на екскурсіях і в транспорті.

2. Другий рядок рейтингу дістається Єгипту .

Громадські заворушення і нестабільна політична ситуація істотно скоротили потік туристів в цьому напрямку. Очевидно, тому і кількість страхових випадків значно знизилося, а значення TD-Index Єгипту (149) майже в 2 рази менше, ніж у лідера рейтингу - Туреччини.

Примітно, що обсяг страхових виплат туристам, що відвідали Єгипет, становить близько 30 мільйонів рублів, що значно нижче, ніж у Таїланду. Різницю можна пояснити більш низькою вартістю лікування і меншою вагою страхових випадків.

Серед основних небезпек - велика кількість ДТП за участю туристів, а також травми, отримані під час занурень з аквалангом. На жаль, за відгуками керівників великих дайв-центрів на частку росіян припадає близько 75 відсотків усіх нещасних випадків.

Нестабільна обстановка підвищує ймовірність стати мимовільним учасником вуличних заворушень, які до того ж значно підвищують рівень злочинності.

1. Найвищий рейтинг небезпеки (280) отримала Туреччина

- традиційно найпопулярніший туристичний напрямок серед росіян. Вона ж лідирує і за обсягом страхових виплат - близько 70 мільйонів рублів. Серед найбільш поширених страхових випадків - гострі респіраторні захворювання, шлунково-кишкові розлади, побутові травми і ДТП. За різними оцінками від 20 до 40 відсотків туристів, які відвідують Туреччину, хоча б раз стикалися з проблемами травлення.

Цікаво, що найнижчий показник TD-Index з двадцяти найбільш популярних країн привласнений Китаю - всього 0, 5.

За матеріалами: РБК. Рейтинг