Рейтинг найнебезпечніших доріг Росії

Відділення ОНФ "Народна експертиза" на основі статистики ГИБДД РФ за 2015 рік склало рейтинг десяти найбільш небезпечних міст з точки зору водіїв. В основу лягло кількість дорожніх пригод зі смертельними наслідками на 100 000 чоловік. Однак ОНФ не має наміру обмежитися аналізом статистики: створений проект під назвою "Карта життя", який з 1 листопада буде діяти по всій країні. Його мета - контроль над станом доріг для виявлення небезпечних ділянок і усунень причин аварій.

Представляємо вам десять міст Росії з найнебезпечнішими дорогами , що потрапили в рейтинг.

Зміст:

  • 10. Волгоград
  • 9. Красноярськ
  • 8. Воронеж
  • 7. Омськ
  • 6. Іркутськ
  • 5. Кемерово
  • 4. Махачкала
  • 3. Перм
  • 2. Липецьк
  • 1. Краснодар

10. Волгоград

Столиця Волгоградської області знаходиться на перетині кількох великих автотрас. Три автомагістралі, що перетинають Волгоград по довжині, фактично представляють собою просто ланцюг вулиць. Об'їзних доріг для транзитного транспорту (за малим винятком) немає, що змушує навантажені фури рухатися по міській забудові. Показник смертності на 100 тисяч міського населення склав 5. 1.

9. Красноярськ

Число дорожніх пригод зі смертельними наслідками у Красноярська збігається з Волгоградом. Обидва міста мають подібні проблеми - відсутність кільцевих магістральних доріг змушує транспортні потоки йти через місто, а висока автомобілізація (Красноярську дісталося друге місце в РФ за кількістю автомобілів на тисячу городян) викликає гігантські пробки, ускладнені недостатнім числом і прохідністю автомобільних мостів через річку Єнісей.

8. Воронеж

Аналіз стану вулично-дорожньої мережі Воронежа показав, що щонайменше чотири з кожних п'яти доріг знаходяться в незадовільному стані. Відсутність сучасних розв'язок і вузькі вулиці вносять свій внесок в небезпечну дорожню ситуацію. Показник смертності становить 6. 0 на 100 тисяч чоловік.

7. Омськ

Омськ страждає від жахливої ​​якості доріг, що показав рейд управління ДІБДР по Омській області на початку 2015 року. За його результатами було порушено близько трьох десятків адміністративних справ. Число летальних випадків - 6. 2 на 100 тисяч чоловік.

6. Іркутськ

За словами начальника відділу УГІБДД по регіону В. Ступіна, погані дороги - причина 43% ДТП в місті і області. При виїзді на місці ДТП співробітники дорожньої поліції виявляють погано помітну розмітку, відсутність дорожніх знаків і дефекти дорожнього полотна, викликані взимку. Показник летальних випадків склав 6. 5 на 100 тисяч чоловік.

5. Кемерово

Через це місто пролягають одні з найнебезпечніших трас в Росії. У Кемерово є кілька ділянок, де автомобілі стикаються в півтора-два, а то і в цілих сімнадцять разів частіше, ніж в інших місцях. Статистика смертності - 6. 6 на 100 тисяч чоловік.

4. Махачкала

За словами начальника управління ДІБДР республіки Дагестан, більшість ДТП в Махачкалі відбуваються через перевищення швидкості, причому страждають в основному пішоходи - приблизно 80% всіх аварій складають наїзди на них. Близько 20% жертв аварій доводиться на дітей. Статистика смертності - 6. 7 на сто тисяч чоловік.

3. Перм

Найчастіше в Пермі відбуваються зіткнення транспортних засобів (41. 7%) і наїзди на пішоходів (28. 4%). Одна з можливих причин - незадовільний стан доріг внаслідок деформації дорожнього полотна через кліматичних особливостей і специфічного грунтового будови.Показник летальних випадків - 6. 8 на 100 тисяч чоловік.

2. Липецьк

У зв'язку з інтенсивним розвитком регіону ведеться будівництво липецкой кільцевої автодороги з сучасними розв'язками. Це дозволить знизити навантаження на транспортно-дорожню мережу і, можливо, скоротити число ДТП. Поки що показник смертності на дорогах Липецька становить 6. 9 на 100 тисяч населення.

1. Краснодар

Житниця Кубані очолила топ-10 російських населених пунктів з найбільш небезпечними дорогами. А все через недисциплінованих водіїв Краснодарського краю. Вони виїжджають на зустрічну смугу, лихачать, ігнорують світлофори, керують автомобілем у нетверезому стані, а також люблять писати sms і спілкуватися по телефону за кермом. Почастішали й випадки ДТП, викликані відмовою старого автомобіля. Показник летальних випадків учасників дорожнього руху - 7. 1 на 100 тисяч громадян.