Рейтинг найбільших приватних компаній Росії 2013

Такі гіганти російської економіки, як Газпром або Сбербанк багато в чому зобов'язані величиною своїх активів державному участі. Виключивши з аналізу подібні афілійовані з держструктурами компанії, експерти видання Forbes склали список, що включає 200 відомих брендів зі світу бізнесу.

Таким чином вийшов рейтинг найбільших приватних компаній Росії 2013, першу десятку якого ми пропонуємо Вашій увазі сьогодні.

Зміст:

  • 10. Стройгазконсалтінг (галузь - будівництво, річна виручка - 387, 9 млрд. Руб.)
  • 9. Башнефть (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 388, 2 млрд. Руб.)
  • 8. Северсталь (галузь - чорна металургія, 432, 8 млрд. Руб.)
  • 7. Татнефть (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 444, 1 млрд. Руб.)
  • 6. Магніт (галузь - роздрібна торгівля, 448, 7 млрд. Руб.)
  • 5. Evraz (галузь - чорна металургія, 457, 6 млрд. Руб.)
  • 4. X5 Retail Group (галузь - роздрібна торгівля, 491, 4 млрд. Руб.)
  • 3. Vimpelcom (галузь - телекомунікації і зв'язок, 717, 2 млрд. Руб.)
  • 2. Сургутнефтегаз (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 1 100 млрд. Руб.)
  • 1. Лукойл (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 387, 9 млрд. Руб.)

10. Стройгазконсалтінг (галузь - будівництво, річна виручка - 387, 9 млрд. Руб.)

Компанія була заснована яка зареєстрована в Росії йорданцем Зіядом Манасір в 1996 році. У числі великих проектів - магістральний газопровід Бованенково - Ухта, Бованенковское газове родовище, наземна частина "Північного потоку".

9. Башнефть (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 388, 2 млрд. Руб.)

На сьогоднішній день основним власником компанії є АФК "Система" Володимира Євтушенкова. Однак Башнгефтью активно цікавиться Ігор Сечин, так що поглинання компанії державної "Роснефтью" цілком ймовірно в самому найближчому майбутньому.

8. Северсталь (галузь - чорна металургія, 432, 8 млрд. Руб.)

Незважаючи на загальний спад в галузі, Северсталь залишається другим за величиною виробником сталі в Росії. Близько 80% акцій компанії належить Олексію Мордашову. Підприємства Северстали розташовані в Росії, Польщі, США, Ліберії, Латвії, Бразилії.

7. Татнефть (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 444, 1 млрд. Руб.)

Незважаючи на те, що держава не володіє компанією безпосередньо, найбільшим акціонером Татнафти є компанія "Связьинвестнефтехим", близько 36% голосуючих акцій якої контролюється урядом Татарстану.

6. Магніт (галузь - роздрібна торгівля, 448, 7 млрд. Руб.)

Власником компанії є краснодарський підприємець Сергій Галицький. Магніт - найбільша за капіталізацією російська продуктова роздрібна мережа, а також лідер за чисельністю персоналу.

5. Evraz (галузь - чорна металургія, 457, 6 млрд. Руб.)

Велика металургійна компанія Росії зареєстрована у Великій Британії. Створена в 2004 році компанія носила назву "ЕвразМеталл", яке змінила вже двічі. Evraz має $ 700 мільйонів боргу, що викликає побоювання інвесторів.

4. X5 Retail Group (галузь - роздрібна торгівля, 491, 4 млрд. Руб.)

Компанії належать такі великі торговельні мережі, як "Пятерочка", "Перехрестя", "Карусель". Основним акціонером X5 Retail Group є холдинг "Альфа-груп".Основним конкурентом компанії є також увійшов до рейтингу "Магніт".

3. Vimpelcom (галузь - телекомунікації і зв'язок, 717, 2 млрд. Руб.)

Штаб-квартира найбільшої телекомунікаційної компанії Росії знаходиться в Амстердамі. Найвідомішими брендами компанії є мережі "Білайн" і "Київстар". Основними акціонерами є "Альфа-груп" і норвезька компанія Telenor.

2. Сургутнефтегаз (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 1 100 млрд. Руб.)

Одна з найбільш закритих серед великих нафтогазових компаній Росії звітувала за міжнародними стандартами за все двічі - за 2001 і 2012 роки. Господарі контрольного пакета акцій "ховаються" за десятком афілійованих компаній.

1. Лукойл (галузь - нафтова і нафтогазова промисловість, 387, 9 млрд. Руб.)

Власником найбільшої приватної компанії Росії є Вагіт Алекперов. На частку Лукойлу припадає близько 17% загальноросійської і 2, 2% світового видобутку нафти. Компанія першою почала працювати на російському шельфі і першою привернула іноземний капітал.