Рейтинг країн світу за обсягом видобутку нафти

З терміном "чорне золото" сьогодні знаком навіть дитина. Володіння високими запасами нафти і поставлена ​​нафтовидобуток дозволила багатьом країнам буквально зробити крок з бідності в нове життя. Так, практично повністю на нафти "вирощено" добробут таких країн, як Кувейт, ОАЕ і Саудівська Аравія.

Сьогодні ми представляємо рейтинг країн світу з видобутку нафти . З урахуванням того, що за збільшення обсягів видобутку "чорного золота" активно взялися США, перше місце Росії вже в наступному році, ймовірно, виявиться під питанням.

Зміст:

  • 10. ОАЕ (960 млн. Барелів на рік)
  • 9. Кувейт (1 млрд. Барелів)
  • 8. Мексика (1, 1 млрд. Барелів)
  • 7. Іран (1, 1 млрд. Барелів)
  • 6. Ірак (1, 1 млрд. Барелів)
  • 5. Канада (1, 4 млрд. Барелів)
  • 4. Китай (1, 5 млрд. Барелів)
  • 3. Саудівська Аравія (3, 6 млрд. Барелів)
  • 2. США (3, 7 млрд. Барелів)
  • 1. Росія (3, 8 млрд. Барелів)

10. ОАЕ (960 млн. Барелів на рік)

Емірати планомірно скорочують обсяг видобутку нафти і частку нафтового сектора в економіці країни. Держава активно розвиває торгівлю, реекспорт та туризм. Проте, частка нафтогазової галузі в ВВП ОАЕ складає трохи менше 25%.

9. Кувейт (1 млрд. Барелів)

У 1960-х саме нафту подарувала Кувейту свободу від британського впливу. На території країни розташовано близько 9% світових запасів нафти. Частка нафтового сектора у ВВП становить понад 50%, а 95% експорту складають сира нафта і продукти нафтопереробки.

8. Мексика (1, 1 млрд. Барелів)

На частку Мексики припадає приблизно 3% від загальносвітового видобутку нафти. Через слабо розвиненою переробної галузі Мексика експортує сиру нафту і при цьому імпортує нафтопродукти, закуповуючи їх у США.

7. Іран (1, 1 млрд. Барелів)

Приблизно 45% доходів бюджету країни надходять від продажу нафти. Основними покупцями іранської нафти є Китай, Індія, Японія, Туреччина, Південна Корея та Італія.

6. Ірак (1, 1 млрд. Барелів)

Розробку родовища нафти в країні здійснюють дві державні компанії - North Oil і South Oil Company. Експорт нафти забезпечує 98% доходів бюджету Іраку. У порівнянні з торішнім рейтингом Ірак піднявся на 2 рядки, збільшивши темпи нафтовидобутку.

5. Канада (1, 4 млрд. Барелів)

На частку Канади припадає майже 5% світового нафтовидобутку. Розвинена переробна галузь дозволяє Канаді повністю відмовитися від імпорту нафтопродуктів, забезпечуючи власні потреби самостійно.

4. Китай (1, 5 млрд. Барелів)

Незважаючи на те, що приріст китайської нафтової галузі становить майже 3% в рік, країна імпортує нафту, закуповуючи її в основному у таких країн, як Іран і Ірак. На частку Китаю припадає 5, 1% світового ринку нафтовидобутку.

3. Саудівська Аравія (3, 6 млрд. Барелів)

Частка Саудівської Аравії в світовій нафтовидобутку становить майже 12%. Темп приросту становить понад 5% на рік, що є вражаючим показником. Тим часом, з другого рядка торішнього рейтингу Саудівської Аравії витіснили США.

2. США (3, 7 млрд. Барелів)

Штати демонструють найбільш вражаючий ріст в галузі нафтовидобутку - майже 11% за рік. На сьогоднішній день на частку країни доводиться 12, 2% загальносвітового видобутку "чорного золота".

1. Росія (3, 8 млрд. Барелів)

Росії все складніше утримувати лідерство з видобутку нафти. В країні не вистачає резервів для якісного збільшення видобутку, тому приріст становить всього 1, 3% в рік. При збереженні такого темпу приросту через рік Росія буде на третьому рядку рейтингу, поступаючись США і Саудівської Аравії.