Рейтинг країн за вартістю бензину

Ціни на бензин традиційно привертають пильну увагу, причому, не тільки з боку автовласників. Тому рейтинг країн за вартістю бензину , складений компанією Bloomberg, просто приречений на успіх. Росія опинилася в списку Bloomberg на 46-му місці з 55 можливих.

Ми ж сьогодні пропонуємо Вашій увазі перші десять країн, які очолили рейтинг вартості бензину. Учасники були ранжовані на підставі вартості одного галона (3. 785 літра) бензину преміум-класу. Вартість бензину в країнах з доходом на душу населення менше 4 доларів на день в рейтингу не враховувалася.

Зміст:

  • 10. Бельгія.
  • 9. Великобританія.
  • 8. Португалія.
  • 7. Гонконг.
  • 6. Швеція.
  • 5. Греція.
  • 4. Нідерланди.
  • 3. Італія ділить третє місце з Нідерландами.
  • 2. Данія.
  • 1. Норвегія.

10. Бельгія.

Вартість галона бензину тут становить $ 8. 82 при среднедневном доході на душу населення в $ 136. Настільки високий дохід дозволяє Бельгійцям не дуже страждати від досить дорогого палива.

9. Великобританія.

Жителі Сполученого королівства заправляються за ціною $ 8. 84 за галон, а середній денний дохід тут складає $ 113. За даними експертів, 60% вартості британського галона складають податки. Для порівняння, в США податки - це лише 11% вартості палива.

8. Португалія.

Вартість галона тут становить $ 8. 85, а середньоденний дохід - $ 71. Серед усіх учасників десятки саме португальцям найважче оплачувати настільки дорогий бензин.

7. Гонконг.

Населення одного з провідних світових фінансових центрів змушене купувати бензин по $ 8. 89 за галон, при середньому доході в $ 101 в день. До речі, в сусідньому Китаї галон стоїть на 72% дешевше.

6. Швеція.

Вартість галона для шведів становить $ 8. 97, щоденний дохід один з найзначніших серед членів нашої десятки - $ 183.

5. Греція.

Жителям охопленої кризою країни доводиться нелегко: вартість галона ($ 9. 23) становить 12% від середнього щоденного доходу, який дорівнює $ 75.

4. Нідерланди.

Вартість галона бензину - $ 9. 35, середньоденний дохід - $ 144. Значно зменшити витрати на бензин голландцям допомагає повсюдне захоплення велосипедами. Ця країна - світовий лідер за кількістю велосипедів на душу населення.

3. Італія ділить третє місце з Нідерландами.

Вартість галона становить також $ 9. 35, а ось середній дохід у італійців нижче - $ 103. Примітно, що росіяни і італійці витрачають на покупку галона палива однакову частку денного доходу - 9. 1%.

2. Данія.

Вартість галона в $ 9. 37 не надто обмежує датчан, які мають середній денний дохід в розмірі $ 178.

1. Норвегія.

Найдорожчий бензин продається саме в цій скандинавській країні за ціною $ 9. 69 за галон. Незважаючи на те, що Норвегія - досить велика нафтовидобувна держава, саме вона очолює наш рейтинг. Уряд тут не субсидує ціни на заправках, а заявляє про направлення нафтодоларів на модернізацію інфраструктури і забезпечення безкоштовної вищої освіти громадян. Та й середній денний дохід норвежців вражає - $ 270.

До речі, найдешевший бензин , за даними Bloomberg, продається в Венесуелі за ціною 0, 09 долара США за галон.