Рейтинг країн за рівнем життя

Кому в світі краще за всіх живеться? Виявляється, це питання цікавить не тільки нас з вами. Міжнародна Організація економічного співробітництва та розвитку займається щорічним обчисленням рівня життя різних країн.

Згідно з їхніми даними рейтинг найщасливіших місць на нашій планеті виглядає наступним чином:

Зміст:

  • 10. Люксембург
  • 9. Нова Зеландія
  • 8. Нідерланди
  • 7. Швейцарія
  • 6. Канада
  • 5. Данія
  • 4. Швеція
  • 3. США
  • 2. Норвегія
  • 1. Австралія

10. Люксембург

Незважаючи на відносно невисокий рівень зайнятості (65%) Велике Герцогство є однією з найбагатших країн. Незважаючи на відчутно зачепив країну світова криза, середній дохід населення залишився солідним - $ 52, 110. Наявність офшорної зони в столиці, стабільного ринку нерухомості та рудників, дозволяють населенню країни мати гідний рівень життя.

9. Нова Зеландія

Сама миролюбна і не корумпована країна в світі має одну з найсильніших економік. Як наслідок - високий показник зайнятості (72%) і загальної задоволеності життям. Остання становить 7, 9 бала відповідно до рейтингу ОЕСР при середньому показнику 6, 7. Основний дохід державі приносить експорт і туризм.

8. Нідерланди

Ще одна з країн Бенілюксу забралася в топ обраних. Західноєвропейський лідер з видобутку та експорту газу зумів створити робочі місця для 75% своїх громадян. Як результат - значні особисті доходи ($ 45, 671) і загальний рівень життя (9 балів по ОЕСР).Країна має багато висококваліфікованих фахівців і забезпечує високий рівень МРОТ.

7. Швейцарія

Майже повна відсутність копалин ця країна з лишком компенсує статусом світового фінансового центру. Тут дуже розвинена сфера послуг. У ній зайнято майже 70% працюючого населення. Надійний соціальний захист і стабільне економічне становище дозволяють швейцарцям бути задоволеними своїм рівнем життя (9 балів).

6. Канада

Одна з найдоступніших країн для міграції смогласохраніть зайнятість населення на рівні 72%. Унікальна система охорони здоров'я і соціальні програми дозволили зайняти державі високе місце в рейтингу ОЕСР. Середній дохід домогосподарств канадців становить $ 27, 138.

5. Данія

Висока заробітна плата знижує конкурентоспроможність економіки цієї країни. Але пересічні данці цілком задоволені своїми доходами ($ 42, 904). Про це свідчить їх оцінка рівня життя (10 балів). Примітно, що проживання в Данії є найбільш витратним. Так, витрати на житло становлять 26%.

4. Швеція

Грошові надходження шведів трохи нижче загальноєвропейських ($ 36, 766). Разом з тим тут, згідно з даними ОЕСР, найвище оподаткування. Але хороші соціальні програми, зокрема, освітня, загальна зайнятість (73%) гарантують населенню цієї країни стабільність.

3. США

Одна з найбільш економічно розвинених країн світу має досить високий показник по безробіттю. Це обумовлено тим, що багато робочих місць було виведено за межі Сполучених Штатів. Незважаючи на те, що тільки 67% має заробіток, середній рівень доходів налічує $ 52, 607. А задоволених своїм життям тут не дуже багато (7, 6 балів за оцінкою ОЕСР).

2. Норвегія

Майже 80 тис. Норвежців працює на підприємствах, пов'язаних з видобутком нафти і газу. Ця праця в основному низькокваліфікований, однак, добре оплачується. Як результат, високий рівень доходів домогосподарств - $ 30, 465. При цьому витрати на утримання житла відносно низькі - 19%.

1. Австралія

Найвищий рівень життя продемонструвала Австралія. Країна вийшла з кризи 2008-11 років з мінімальними втратами. 72% населення працездатного віку зайняте в промисловості і в сфері послуг. Це приносить їм в середньому $ 41904. Між тим їх власна оцінка рівня життя невелика: 7, 4 бали.

Даний рейтинг був складений з урахуванням 11 параметрів, що включають розвиненість соціальної сфери, безпеку, загальний рівень доходу і ряд інших показників.

Треба сказати, що рівень життя росіян виявився далекий від перших позицій в рейтингу, середній індекс якості життя в Росії склав 5, 3 бали.